« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Asterisk-UNO 6.oldu

ABD’nin Chicago kentinde, Michigan Gölü’nde düzenlenen Rolex Farr 40 Dünya Şampiyonası’nın ilk hazırlık yarışına kayıt veren 20 ekibin tamamı katıldı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Hasip Gencer yetişemeyince Levent Özonur dümenciliğinde yarışan ekip üç yarış sonucunda topladığı 24 puanla 6’ıncılık elde etti. İkinci Türk ekip Provezza 8, 53 puanla 19’uncu sırada.

Farr 40 Sınıf Birliği ile Chicago Yacht Club işbirliğinde düzenlenen ve 17 Eylül Pazartesi günü başlayacak Rolex Farr 40 Dünya Şampiyonası öncesinde ilk hazırlık yarışı yapıldı ve rakipler bir anlamda "birbirlerini tarttı".

Kayıt veren tüm ekiplerin katıldığı hazırlık yarışında gün içinde üç karşılaşma gerçekleşti.

turksail.net'in haberine göre; oldukça düşük havada başlayan ve rüzgarın sonraları 12 knot’a kadar ulaştığı mücadeleye Asterisk-UNO’nun sahibi ve dümencisi Hasip Gencer işlerinin yoğunluğu nedeniyle yetişemedi ancak Pazartesi günü dümen başında olacağı öğrenildi.

EKİPLER ARASINDA BÜYÜK ÇEKİŞME YAŞANDI

“Hazırlık” olmasına rağmen ekiplerin son derece hırslı olduğu ve kıran kırana bir mücadelenin sergilendiği yarışta ABD’li Barking Mad (James Richardson) yüksek performans sergiledi ve iki birincilik, bir ikincilikle zirveye adını yazdırdı.

İki Türk ekipten Asterisk-UNO, ilk yarışta ön grupta olmasına rağmen düştüğü “çukur”dan çıkamayınca mücadeleyi 16’ıncılıkla tamamladı. Hasip Gencer gelemediği için Mike Buckley taktisyenliğinde, Levent Özonur dümenciliğinde yarışan ekip son pupayı 4’üncü döndü ama finiş hattına 6’ncı sırada ulaşabildi. Asterisk-UNO, günün son yarışını 2’incilkle tamamlayınca genelde 6’ıncı sıraya yerleşti.

İkinci ekibimiz, Ergin İmre’nin Peter Lester taktisyenliğinde ve Onur Erardağ dümenciliğindeki Provezza 8’i ilk yarışı 20’inci, ikinciyi 17’inci ve sonuncuyu da 16’ıncılıkla tamamlayıp gün sonunda 53 puanla 19’uncu sırada yer aldı.

FARR 40 HAZIRLIK YARIŞI SONUÇ TABLOSU

01. Barking Mad (James Richardson) Boston, MA, USA, 1-2-1 (4)
02. Enfant Terrible (Alberto Rossi) Ancona, ITA, 2-3-7 (12)
03. Flash Gordon 6 (Helmut Jahn) Chicago, IL, USA, 3-7-3 (13)
04. Struntje Light (Wolfgang Schaefer) Lueneburg, GER, 8-1-6 (15)
05. Hot Lips (Christopher Whitford) Chicago, IL, USA, 6-4-12 (22)
06. Asterisk UNO (Hasip Gencer) Istanbul, TUR, 16-6-2 (24)
07. Groovederci (John Demourkas) Santa Barbara, CA, USA, 5-9-13(27)
08. Nightshift (Kevin McNeil) Annapolis, MD, USA, 12-5-10 (27)
09. Kokomo (Lang Walker) Sydney, NW, AUS, 9-10-8 (27)
10. Transfusion (Guido Belgiorno-Nettis) Sydney, NSW, AUS, 7-13-11 (31)
11. Honour (Alek Krstajic) Toronto, Ont, CAN, 11-8-15 (34)
12. Charisma (Nico Poons) Monaco, MON, 14-14-9 (37)
13. Inferno (Phillip Dowd) Chicago, IL, USA, 17-18-4 (39)
14. Heartbreaker (Robert Hughes) Ada, MI, USA, 19-15-5 (39)
15. PLENTY (Alexander Roepers) New York, NY, USA, 10-12-17 (39)
16. Norboy (Leif Sigmond / Marcus Thymian) Riverwoods, IL, USA, 4-20-18 (42)
17. Flojito y Cooperando (Eric Mergenthaler) Mexico City, DF, MEX, 13-11-19 (43)
18. Pendragon (Brian Jackman) Barrington Hills, IL, USA, 18-16-14 (48)
19. Provezza 8 (Ergin Imre / Onur Erardag) Istanbul, TUR, 20-17-16 (53)
20. Virago (Stuart Townsend) Chicago, IL, USA, 15-19-20 (54)


Bunları da Beğenebilirsiniz