« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Astana taraftarlarından Podolski'ye büyük öfke

Galatasaray'ın bu akşam karşılaşacağı Astana takımının taraftarları, Şampiyonlar Ligi'ndeki eşleşme sonrası sosyal medyadan 'Borat' filminin afişini paylaşan Podolski'yi protesto etmek için özel hazırlık yapıyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

sporx'in haberine göre, Galatasaray'ın UEFA Şampiyonlar Ligi'nde bu akşam karşılaşacağı Astana'da, büyük bir protesto hazırlığı var...

Astanalı genç taraftarların kurduğu 'Astana Zhastary' taraftar grubunun lideri Enver Nurpeisov, Lukas Podolski'nin Şampiyonlar Ligi eşleşmeleri sonrası Borat filminin afişini koyup, "Bekleyemiyorum" demesine büyük tepki gösterdi.

Nurpeisov, "Bir düşüncemiz var; top ne zaman Podolski'ye gelirse hep birlikte ısklıklayıp yuhalayacağız. İnsanlar böylece Kazaklar hakkında yapılan bu aptalca şakaya nasıl baktığımızı çok iyi anlayacaklar" ifadesini kullandı.

KAZAKLAR BORAT FİLMİNE NEDEN TEPKİ GÖSTERİYOR?
Borat, başrolünü Sacha Baron Cohen'in oynadığı bir İngiliz komedi filmi. Baş karakter ABD'ye Amerikan kültürünü incelemek için giden Kazak televizyon muhabiri Borat Sagdiyev'dir. Film ABD'nin çeşitli şehirlerinde ve Romanya'nın bir Çingene köyünde (köy filmde Kazakistan olarak geçmektedir) çekilmiştir. Her ne kadar sevimli bir karakter olsa da özellikle alaycı bazı sözleri yüzünden Cohen'in karakterinin Kazakları aşağıladığı konusunda tartışmalar yapılmıştır.

Nurpeisov, taraftar grubunun durumuyla ilgili olarak, "Kulüp henüz çok genç ve kültürü yeni yeni oluşuyor. Henüz oturmadı. Taraftarlar stadı dolduruyor ama tezahürat yapamıyor. Tüm taraftarlar takımı desteklek istiyor ama ortaya çıkan şey kaotik bir gürültü oluyor. Birkaç hafta önce taraftar grupları olarak organize olduk. Bu maçta taraftarlar olarak en büyük hedefimiz organize tezahüratlar yapmak" dedi.

Astana taraftarlarından Podolskiye büyük öfke

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.