ANTALYA HABERLERİ

AŞT, Dünya Tiyatrolar Günü'nü kutladı

DHA
28.03.2016 - 14:37Son Güncelleme :
DHA

 

ANTALYA, (DHA) - ANTALYA Şehir Tiyatrosu (AŞT) 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü'nde 'Tarla Kuşuydu Juliet' adlı oyunu ücretsiz sahneledi.
AŞT, Dünya Tiyatrolar Günü'nde 'Tarla Kuşuydu Juliet' adlı oyunu Antalyalılarla buluşturdu. AŞT oyuncuları Safinaz Özgür'ün ve Yunus Derli, oyun öncesinde Dünya Tiyetrolar Günü ile ilgili bildiri okudu. Oyuna Antalyalılar yoğun ilgi gösterdi. Ephraim Kishon'un yazdığı, Engin Alkan'ın yönetmenliğini yaptığı 'Tarla Kuşuydu Juliet' müzikleri, dansları ve iç içe geçen rolleriyle Antalyalıları kahkahaya boğdu. AŞT Sanat Yönetmeni Mehmet Özgür de oyun öncesinde 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü'nü kutlayan bir konuşma yaptı.
Özgür, bayram diye nitelendirdiği tiyatrolar gününün aslında sahne üstündeki sanatçılara alkışları ile destek veren izleyicilerin de bayramı olduğunu belirtti. Mehmet Özgür şunları dile getirdi:
"Kimi geceler uykusuz geçer istediğimiz karakteri ortaya çıkarmak için, kimi geceler de aç geçer. Önceliğimiz hiçbir zaman para olmaz. Bizim en büyük ödülümüz, alkışlarınız. Sizler olduğunuz zaman bizler varız. Ve bizi 33 yıl sonra şehir tiyatrosuna dönüştüren Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'e teşekkür ederim. Bizim 33 yıllık hayalimizi gerçekleştirdi. Hepimiz ona minnettarız."

FOTOĞRAFLI

 


 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden AŞT, Dünya Tiyatrolar Günü'nü kutladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2016 tarihinde saat 14 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AŞT, Dünya Tiyatrolar Günü'nü kutladı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı