Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Assassin's Creed bu kez Anadolu'da geçecek!

  Hürriyet Haber
  11 Mayıs 2017 - 07:27Son Güncelleme : 11 Mayıs 2017 - 07:28

  Yeni Assassin's Creed oyununa dair ilk bilgiler, görüntüler ve detaylar sızdırıldı. Assassin's Creed bir kez daha ülkemiz topraklarına uğrayacak gibi görünüyor.

  Ubisoft'un en önemli ve en etkili markalarından biri olan Assassin's Creed, 2008 senesinden beri her sene yeni bir oyunla ve yeni bir dönemle oyuncularla buluşuyordu fakat serinin yeni nesil oyunları, bir önceki nesildeki etkiyi yaratmamıştı. Üstelik birçok eleştiriyi de beraberinde getirmişti.

  2014 senesindeki Assassin's Creed: Unity'deki akıl almaz bug hataları ve oyunun erken çıkışının yanı sıra, bir sonraki sene piyasaya sürdükleri Assassin's Creed: Syndicate ile benzer hataları tekrarlayan firma, 2016 senesinde bir oyun çıKarmayıp, serinin yapımına kısa bir süre ara vereceklerini belirterek, yeni oyunlarına düzgün bir şekilde odaklanacaklarını duyurmuştu.

  Tüm bu duyuruların ve gelişmelerin ardından 2016 senesini, piyasaya yeni bir Assassin's Creed oyunu sürmeyerek geçiren Ubisoft'un, yeni oyununun Eski Mısır'da geçeceği birçok güvenilir kaynak tarafından doğrulanmıştı.

  Assassins Creed bu kez Anadoluda geçecek

  Yeni Assassin's Creed oyunun ismine dair de birçok sızdırılma gerçekleşmişti. Önce Assassin's Creed: Egypt denilen oyun, en son Assassin's Creed: Empire olarak anılsa da, geçtiğimiz saatlerde sızdırılan bilgiler ve yapım aşamasında çekilen oyun görseli doğrultusunda yeni oyunun adının "Assassin's Creed: Origins" olduğu ortaya çıktı.

  Assassin's Creed: Origins, Eski Mısır'da geçen bir oyun olacak ve 2017 senesinin sonbahar döneminde PC, Sony PlayStation 4 ve Microsoft Xbox One için piyasadaki yerini alacak.

  Yeni oyunda, Assassin's Creed: Syndicate'de olduğu gibi kadın ve erkek olmak üzere iki suikastçiyi yöneteceğiz.

  Ezio ve Altair dönemindeki Assassin Loncası etrafında hikaye konusu olacak olan oyunda, Assassin's Creed III, Assassin's Creed IV: Black Flag ve Assassin's Creed: Rogue'daki gibi deniz savaşları yer alacak. Bu deniz savaşları, Unity ve Syndicate serisinden beri durulmuştu.

  Eski Mısır'da geçeceği kesinleşen bu oyunda, zaman zaman Eski Yunanistan'a ve Eski Anadolu'ya gideceğimiz belirtiyor. Özellikle Assassin's Creed serisinin temelini oluşturan Prince of Persia'daki gibi Pers dönemine de ufaktan dokunulacak gibi gözüküyor.

  Assassins Creed bu kez Anadoluda geçecek

  Belirtmekte fayda var ki; Ubisoft'un oyunlarını pazarlama sistemi daima bu tür sızıntılara ve isim değişikliklerine dayalıdır.

  Son nesilden örnek vermek gerekirse; Fransız devrimini konu alan Assassin's Creed: Unity'de benzer bir görsel sızıntılarıyla ortaya çıkmıştı ve oyun piyasadaki yerini alır almaz, yaşattığı sorunlar ve tepkilerden sonra da bir sonraki oyunları Assassin's Creed: Syndicate'in ilk görselleri sızdırılmış ve o zaman oyunun adı Assassin's Creed: Victory olarak görülmüştü.

  shiftdelete'in haberine göre Ubisoft'un bu sene yeni bir Assassin's Creed ve FarCry oyunu ile gündeme gelmesi bekleniyor. Tüm bu oyunların ise önümüzdeki ay gerçekleşecek olan E3'te kesinlikle tanıtılması bekleniyor.

  Skyrim gibi bir Assassins Creed geliyor
  Skyrim gibi bir Assassin's Creed geliyor!
  Unreal Engine 4 ile Assassian's Creed nasıl olur?
  Assassin's Creed ve Far Cry'ın yönetmeni Ubisoft'tan ayrıldı
  Etiketler: assassin's creed , oyun , ubisoft
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı