« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Asrın sahtekarlığı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Sahte biletleri piyasaya sürenlerin, matbaaya filmleri veren firmada çalışanlar olduğu anlaşıldı. Sorumlular, önce matbaaya götürülüp, biletlerin yenilerinin basılması sağlandı, ardından da gözlem altına alındılar.

Vay uyanıklar vay

G.Saray ile F.Bahçe arasında oynanan zorlu maç öncesi Ali Sami Yen Stadı'nın etrafında sahte bilet kargaşası yaşandı. Karşılaşma öncesi yaklaşık 4 bin 400 adet sahte bilet tesbit edilirken, bu biletlerin matbaaya filmleri veren firmada çalışanlar tarafından piyasaya sürüldüğü tesbit edildi.

2582 nolu biletler

Maçtan iki gün önce basılan ve çoğunluğu F.Bahçeli taraftarlara satılan sahte biletlerin seri numaralarının hepsinin 2582 numara olduğu anlaşıldı. Stat Müdürü Hamit Kaşeli'nin ortaya çıkardığı bilet sahtekarlığına polis el koydu. Sorumlulardan 10 kişi olmak üzere, olaya karışanlar gözlem altına alındı.

Yenileri bastırıldı

Piyasada sahte bilet dolaştığı için daha önceden basılan birçok gerçek bilet iptal edilerek, önceki gece sabaha kadar yenileri basıldı ve piyasaya sürüldü. Güvenlik güçleri, daha önce gözlem altına aldığı kişileri matbaaya götürüp, yenilerinin basılmasını sağladılar. Ardından da yeniden gözlem altına aldılar.CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler