Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Asparagas Cahide'de ortaya çıktı

  Faruk ZABCI
  28.07.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Irak Cumhurbaşkanı Talabani’nin partisi Kürdistan Yurtsever Birliği’nin web sitesinde 'Saddam’ın torunu' diye gösterilen genç kadının, Lübnanlı şarkıcı Haifa Wehbe olduğu anlaşıldı. Wehbe, önceki gece Cahide-Sayfiye’de sahne alınca, olay ortaya çıktı.

  ARAP DÜNYASININ EN GÜZEL KADINI- Foto-galeri

  HAİFA WEHBE'DEN WA WA KLİBİNİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

  LÜBNAN’daki zengin düğünlerinin vazgeçilmez şarkıcısı Haifa Wehbe, İstanbul’a gelip en gözde gece kulübü Cahide-Sayfiye’de sahne almasaydı, belki de Iraklı Kürtlerin ’Saddam asparagası’ asla deşifre olmayacaktı. Haifa Wehbe’nin farklı fotoğraflarını bulmak için internette arama yapmasak, Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani’nin partisi Irak Kürdistan Yurtsever Birliği’nin web sitesinde ’Saddam’ın torunu’ diye gösterilen genç kadının aslında Lübnanlı şarkıcı Haifa olduğunu da anlamayacaktık.

  İnternette yaptığımız aramada bulduğumuz bikinili Haifa Wehbe, Hürriyet’in geçen yıl 10 Temmuz günü sürmanşetinde yayınladığı ’Torunlar jakuzide’ haberinin fotoğrafında görülen genç kadındı.

  Kuzey Irak’tan yayın yapan Kürt sitesi Netkurd, 28 Haziran 2006 tarihinde "Dedeleri hapiste acı çekerken onlar Amman’da zevk ve sefa içinde keyif çatıyor" diyerek, jakuzide eğlenen bir grubun resmini yayınlamıştı. Aynı sitede Rana’nın kızı olarak tanıtılan siyah bikinili genç kızın başka pozları da vardı. Rana’nın sarmaş dolaş olduğu genç ise sözde Raghad’ın oğluydu. Netkurd’un kaynağı ise IKYB’nin sitesi Pukmedia’ydı. Biz de o fotoğrafları alıp "Irak’ta günün konusu, Saddam’ın torunlarına ait olduğu iddia edilen fotoğraflar" ibaresiyle yayınlamıştık. Ancak Haifa Wehbe’nin Cahide-Sayfiye’ye gelişi, asparagası ortaya çıkardı.

  ZEVK VE SEFA FOTOĞRAFLARI /images/100/0x0/55ea8cd0f018fbb8f8874bb0

  Netkurd sitesinde fotoğraflarla ilgili yazıda şu satırlar yer alıyordu: "Saddam’ın 35 yıllık diktatörlüğü sırasında biriktirdiği yüz milyarlarca doları şimdi kızları ve torunları yönetiyor. Bu paranın bir kısmı Baas partisi ve El Kaide teröristlerine gidiyor. Bir kısmıyla terör propagandası yapan gazete ve TV’ler finanse ediliyor. Paranın bir kısmı da torunlar tarafından zevk ve sefa için harcanıyor. Aile Irak dışında lüks içinde yaşıyor."

  Lübnan’ın Madonna’sı

  ORTADOĞU’nun en beğenilen sanatçılarından biri olan Lübnanlı Haifa Wehbe, İzzet Çapa’nın sahibi olduğu İstanbul’un gözde eğlence mekánı Cahide-Sayfiye’deydi. ’Ortadoğu’nun Madonnası’ Wehbe, sahnede ’Cahide Kızları’yla müthiş bir şov sergiledi. Wehbe, dünyaca tanınan bir yıldız. İngiltere Prensi Charles’ın yakın arkadaşı olarak biliniyor. Wehbe, ünlü modacı Roberto Cavalli’yi de Beyrut’ta ağırlamış.

  Aileyi yakından tanıyan komşuları bile inandı

  SADDAM’ın torunu olarak gösterilen Wehbe’nin fotoğrafları Irak’ta yayılınca, Hürriyet muhabiri Faruk Zabcı, Ürdün’ün başkenti Amman’da Abdun semtine gidip Saddam’ın kızları ve 9 torununun yaşadığı evi bulmuştu. Ancak havuzlu bir saray yerine mütevazı bir evle karşılaşmıştı. ABD Büyükelçiliği’ne 100 metre mesafede olan ev Ürdün Kraliyet ailesinin koruması altındaydı. Abdun semtindeki evin önünden sık sık geçen ve aileyi yakından tanıyan Mardinli işadamı Süleyman Solmaz, Celal Talabani’nin asparagasını Hürriyet’ten öğrenince çok şaşırarak şöyle konuştu: "Kürt sitesindeki resimleri görünce ben bile inandım. Saddam’ın torunlarının bugüne kadar hiçbir yerde resimleri yayınlanmadığı için aksini iddia etmek çok zordu. Ayrıca Saddam’ın kızı Rana olarak tanıtılan bikini kız ve sarmaş dolaş birlikte resimlendiği Raghad’ın oğlu olduğu iddia edilen gencin gözlerinde gözlük olduğundan asparagasın çok iyi planlandığı anlaşılıyor. Havuzlu evdeki ağaçlar da resimlerdekilere benziyordu."  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı