AĞRI HABERLERİ

ASP İl Müdürü Kılıç, STK Temsilcileriyle Biraraya Geldi

IHA
26.02.2015 - 14:39Son Güncelleme :

AĞRI AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR İL MÜDÜRÜ İSMAİL KILIÇ, İLDE FAALİYET GÖSTEREN SİVİL TOPLUM KURULUŞLARIYLA BİR ARAYA GELDİ

IHA

Ağrı Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İsmail Kılıç, ilde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi.
Ağrı Aile ve Sosyal Politikalar (ASP) İl Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleşen toplantıya ASP İl Müdürü İsmail Kılıç, Serhat Kalkınma Ajansı Ağrı Yatırım Destek Ofisi İl Koordinatörü Ceren Kurğa ile ilde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Sohbet havasında geçen toplantıda sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin sıkıntılarını ve isteklerini dinleyen ASP İl Müdürü Kılıç, Ağrı’da faaliyete geçirecekleri projeler hakkında bilgi alışverişinde bulundu. Ağrı’da özel ilgi gruplarına yönelik projeler yaptıklarını ifade eden ASP İl Müdürü Kılıç, “Ağrı’da özel ilgi gruplarına yönelik birkaç proje hazırlıyoruz. Bu projelerimizi sizlerle de paylaşmak istedik. Sizlerinde görüşlerini alıp, projemizi daha da zenginleştirmek istiyoruz. Hazırlayacağımız projelerde, sivil toplum kuruluşlarımızın da bizimle ortak olarak çalışmaları bizim için önemli. Proje ortağı olarak birkaç sivil toplum kuruluşunu düşünüyoruz” şeklinde konuştu.
Projelerin nasıl hazırlanacağı ve Sosyal Kalkınmaya Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı hakkında bilgi veren SERKA Ağrı Yatırım Destek Ofisi İl Koordinatörü Ceren Kurğa ise, TRA2 Bölgesi’nin yaşanabilirlik düzeyinin kamu kurumları ve sivil toplum önderliğinde sosyal kalkınma çalışmalarıyla yükseltilmesi gerektiğini ifade etti. Kurğa, “Programın toplam bütçesi 4 milyon TL’nin üzerindedir. Kamu kurum ve kuruluşları, mahalli idareler ve 5355 Sayılı Kanun kapsamındaki mahalli idare birliklerine yönelik ilan edilen Sosyal Kalkınmaya Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı’nın amacı; TRA2 Bölgesi’nde yaşam memnuniyet düzeyinin yükseltilerek bölge dışına göçün engellenmesine katkı sağlamaktır” dedi.
Toplantı, projeler hakkında görüşlerin alınması ve soru cevap kısmıyla son buldu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ağrı haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ağrı ilinden ASP İl Müdürü Kılıç, STK Temsilcileriyle Biraraya Geldi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2015 tarihinde saat 14 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ASP İl Müdürü Kılıç, STK Temsilcileriyle Biraraya Geldi haberi güncellenecektir.

AĞRI NAMAZ VAKİTLERİ
21 Kasım 2017, Salı
 • İmsak
  05:08
 • Guneş
  06:52
 • Öğle
  12:05
 • İkindi
  14:39
 • Akşam
  16:56
 • Yatsı
  18:28
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı