ERZURUM HABERLERİ

ASP İl Müdürü Abdulhakimoğulları’nın “Dünya Kız Çocukları Günü” Mesajı

IHA
12.10.2015 - 15:52Son Güncelleme :

ABDULHAKİMOĞULLARI

IHA

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sedat Abdulhakimoğulları, Dünya Kız Çocukları Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Dünya Kız Çocukları Gününün tarihçesine değinen Abdulhakimoğulları, şunları kaydetti:
“193 üyeli BM Genel Kurulunda, 2012 yılından itibaren 11 Ekim’in ’’Dünya Kız Çocukları Günü’’ olarak kabul edilmesine ilişkin Türkiye, Kanada ve Peru tarafından hazırlanan karar tasarısı bütün ülkelerin onayıyla kabul edildi. Kız çocuklarımızın yaşam koşullarını iyileştirmek, eğitimden etkin biçimde faydalanmalarını sağlamak, zorla evlendirilmesinin önüne geçilmesi için çalışmalar yapmaktayız”
Kız çocuklarına verilecek kaliteli eğitimin ayrımcılık ve şiddetin önlenmesine yardımcı olacağını ifade eden Abdulhakimoğulları, bu sayede kız çocuklarının, insan haklarından tam ve etkili bir şekilde yararlanabileceğinin altını çizdi.
Abdulhakimoğulları, bugünün kız çocuklarının yarının anneleri olduğunu anımsatarak şunları ifade etti:
“Ülkelerin geleceği olan çocuklarımızın özellikle de kız çocuklarımızın desteklenmesi, güçlendirilmesi ve onlara yatırım yapılması son derece önemlidir. Bu amaçla yola çıkılarak yapılacak her yatırım özellikle kız çocuklarına karşı ayrımcılık ve şiddet sarmalının kırılması için atılmış önemli bir adım olacaktır. Kurum olarak devlet korumasındaki çocukların ve gençlerin en iyi şekilde yetiştirilmesinin ne denli önemli olduğunun bilincindeyiz. Kız çocuklarımızın insan haklarından tam ve etkili bir şekilde yararlanmaları için herkesin üzerine düşen vazifeyi en etkili şekilde yerine getireceğini umuyor ve “11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü”nü kutluyorum”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden ASP İl Müdürü Abdulhakimoğulları’nın “Dünya Kız Çocukları Günü” Mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Ekim 2015 tarihinde saat 15 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ASP İl Müdürü Abdulhakimoğulları’nın “Dünya Kız Çocukları Günü” Mesajı haberi güncellenecektir.

ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ

20 Şubat 2018, Salı
 • İmsak
  05:59
 • Guneş
  07:29
 • Öğle
  12:24
 • İkindi
  14:46
 • Akşam
  17:07
 • Yatsı
  18:32
Sayfa Başı