Gündem Haberleri

GÜNDEM

  ASO'ya yeni başkan

  Hürriyet Haber
  26 Temmuz 2007 - 14:04Son Güncelleme : 26 Temmuz 2007 - 14:04

  Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Zafer Çağlayan’ın milletvekili seçilmesinin ardından istifa etmesiyle boşalan ASO Başkanlığı'na, Başkan Yardımcısı Nurettin Özdebir seçildi.

  ASO'dan yapılan açıklamada, Zafer Çağlayan’ın 25 Temmuz istifasını bildirmesinin ardından ASO Yönetim Kurulu'nun 26 Temmuz'da olağanüstü toplanarak başkanlık seçimini gerçekleştirdiği bildirildi. Açıklamada, seçimin tek adayla yapıldığı, seçim sonucunda oybirliğiyle başkanlığa Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapmakta olan Nurettin Özdebir'in getirildiği ifade edildi. Açıklamaya göre, Özdebir, 12 yıl süreyle en uzun süre başkanlık yapan Zafer Çağlayan’dan sonra ASO'nun 9'uncu Başkanı olarak görev yapacak.

  ÖZDEBİR KİMDİR?

  ASO Başkanı Nurettin Özdebir 1953 yılında Yozgat’da doğdu. İlk orta ve lise eğitimini Ankara’da tamamlayan Özdebir, Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi İşletme bölümünden 1974 yılında mezun oldu.

  1964 yılından beri ASO üyesi olan ve babası Ekrem Özdebir tarafından kurulan Nuriş Elektrik ve Kaynak Makinaları'nda aynı yıl çalışma yaşamına başlayan Özdebir, halen Şirketin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütüyor. 1992 yılında Elektrik Sanayi Komitesi ve Meclis üyeliği görevine başlayan Özdebir, 2005 yılında yapılan seçimlerde ASO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı’na seçildi. 2005 yılından bu yana 1'inci OSB Başkanlığı görevini de yürüten Özdebir, Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu Başkan Yardımcılığı görevini de yürütüyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı