ANKARA HABERLERİ

ASO Teknik Koleji’nde öğrenci sayısı artıyor

Hürriyet Haber
17.09.2013 - 01:26Son Güncelleme :

Türkiye’nin ilk OSB koleji olan ASO Teknik Koleji’nin, meslek liselerinin bozulmuş olan imajına son vereceğini belirten ASO 1. OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kaya, “Gençlerimiz, sanayicimizin yaşadığı ara eleman sıkıntısına çare olmakla kalmayıp, gelecekte ekonomi ve iş dünyasının yetişmiş, becerikli ve hünerli bireyleri olarak aramıza katılacak” dedi.

Hürriyet Haber

Ankara Sanayi Odası (ASO) 1. Organize Sanayi Bölgesi’nin projelerinden biri olan ASO Teknik Koleji, dün yapılan törenle yeni eğitim-öğretim dönemine başladı. Geçen yıl 72 öğrenciyle açılan okula, bu yıl 42 öğrenci daha eklendi. Yeni eğitim yılının açılışını, ASO Başkanı Nurettin Özdebir ile ASO 1. Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kaya yaptı.
Toplam 114 öğrencisi bulunan ASO Teknik Koleji’nin hedefleri hakkında bilgi veren ASO 1. OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kaya şunları söyledi:

UYGULAMA ÖN PLANDA

“Ülkemizde alışılmış eğitim sisteminden farklı olarak uygulamalı ve inovasyona yönelik çalışmalar ağırlık kazandı. Buradaki gençlerimiz, sanayicimizin yaşadığı ara eleman sıkıntısına çare olmakla kalmayıp, gelecekte ekonomi ve iş dünyasının yetişmiş, becerikli ve hünerli bireyleri olarak aramıza katılacak. Ülkemizin 2023 yılı hedefleri arasında olan dünyanın en büyük ilk 10 ekonomisi arasında olmak istiyorsak genç kuşağın eğitimine önem vermemiz gerektiğinin bilincinde olmalıyız. Bu minvalde kurmuş olduğumuz ASO Teknik Koleji, meslek liselerinin bozulmuş olan imajına son vererek, meslek liselerine olan olumsuz bakış açısını yenileyeceği ve ülkemizin eğitim politikasına örnek teşkil edeceği kanaatini taşıyorum.”

AVRUPA’NIN RÜYALARINI SÜSLÜYORUZ

Türkiye’nin gücünün Avrupa’nın birçok köklü kuruluşunun rüyalarını süslediğini vurgulayan Kaya, “Geçtiğimiz günlerde geçekleştirdiğim İtalya seyahatinde bir kez daha Türkiye ekonomisinin ve Türk iş adamının yükselen itibarı beni son derece mutlu etti. İtalya’nın köklü kuruluşlarından bir tanesi bizlere firmalarını devretmek istediklerini yoksa yakın gelecekte firmalarını kapatmak zorunda kalacaklarını söyledi. Bizler Türkiye’de örnek oluşturacak bu eğitim yatırımlarının destekçisi ve takipçisi olacağız. Önümüzdeki günlerde açılışını yapacağımız yeni ASO Teknik Koleji eğitim binasıyla da eğitim ve teknolojisinin buluşmasını sağlayacağız” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde ASO Teknik Koleji’nde öğrenci sayısı artıyor haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:08
 • Guneş
  07:55
 • Öğle
  12:54
 • İkindi
  15:18
 • Akşam
  17:32
 • Yatsı
  19:07
Sayfa Başı