ANKARA HABERLERİ

ASO 1. OSB Yönetim Kurulu Başkanı Kaya:

AA / Bahattin Gönültaş
12.01.2015 - 09:49Son Güncelleme : 12.01.2015 - 09:49

- "Organize teknoparklar açılmalı ve bu teknoparklar, OSB’lerde faaliyet göstermelidir. Adı da organize teknopark olmalıdır”

YEREL HABERLER ANKARA

AA / Bahattin Gönültaş

ANKARA (AA) - Ankara Sanayi Odası (ASO) 1. Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kaya, Türkiye’nin 2023 yılı hedeflerine ulaşması için yüksek teknolojili üretimini artırması gerektiğini belirterek, “Organize teknoparklar açılmalı ve bu teknoparklar OSB’lerde faaliyet göstermelidir. Adı da organize teknopark olmalıdır” ifadesini kullandı.

Kaya, yazılı açıklamasında, Türkiye’nin 2023 yılı hedefleri açısından teknoparkların önemine ilişkin değerlendirmede bulundu.

Hedefe ulaşmada yapılaşmanın önemine işaret eden Kaya, şunları kaydetti:

“Türkiye de teknoparklar üniversitelerin içinde yer alan teknoloji ve Ar-Ge ofisleri olarak faaliyet göstermektedir, bize göre bu eksik bir uygulamadır. Teknoloji Geliştirme Bölge isimlerinin ve faaliyet merkezlerinin değişmesi gerekmektedir. Organize teknoparklar açılmalı ve bu teknoparklar OSB’lerde faaliyet göstermeli, sanayiciler ileri teknoloji üretimlerini bu şekilde geliştirerek üretim yapmalıdır. Teknoparkların isimleri de artık organize teknoparklar olarak değişmesi gerekmektedir.”

Kaya, teknoloji ağırlıklı ülkelerin daha çabuk kalkındığını vurgulayarak, “Eğer biz de 2023 yılında dünyanın ilk 10 ekonomisi içerisine gireceksek teknoloji ağırlıklı ürünlere yönelmemiz gerekir. Bizim teknolojik ağırlıklı, içinde teknoparkların olduğu modern OSB’lere ihtiyacımız var. Türkiye’de yeni nesil OSB’lerin teknoloji ağırlıklı üretim yapan, içinde teknoparkları ve eğitim tesisleri olan, personeline eğitim desteği verecek kapasiteye sahip OSB’ler olması gerekmektedir’ ifadelerini kullandı.

Etiketler:
  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  26 Eylül 2017, Salı
  • İmsak
   04:53
  • Guneş
   06:32
  • Öğle
   12:51
  • İkindi
   16:14
  • Akşam
   18:48
  • Yatsı
   20:15
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı