ANKARA HABERLERİ

Asmmmo Muhasebe Haftasını Çeşitli Etkinlikle Kutlayacak

IHA
24.02.2015 - 12:17Son Güncelleme :

ASMMMO BAŞKANI MEHMET OKKALI, VERGİNİN KUTSAL BİR GÖREV OLDUĞUNU BELİRTTİ.

IHA

Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (ASMMMO), 1-7 Mart Muhasebe Haftasını çeşitli etkinliklerle kutlayacak.
Her yıl Mart ayının ilk haftasında kutlanan Muhasebe Haftası, ’Mali Müşavir İşletmenin Güvencesidir’ sloganı ile bilbordlara çıkan ve Mali Müşavirin önemini vurgulayan ASMMMO, haftayı bir dizi etkinliklerle kutlayacak.
ASMMMO yönetimi ve üyeleri, hafta kapsamında 2 Mart’ta Anıtkabir’i ziyaret ederek Ata’nın huzuruna çıkacak. 3 Mart’ta meslek mensupları tarafından oluşturulan Türk Halk Müziği Konseri, Halk Oyunları Topluluğu gösterisi ve Oda Tiyatro grubunun ’Türkmen Düğünü’ adlı oyunu Yenimahalle Belediyesi Tiyatro Salonunda seyirci ile buluşacak.
Oda Yönetimi ayrıca meslek mensuplarının bürolarını, Maliye Bakanlığı ve diğer kamu kurum, kuruluşlarına ve Sivil toplum kuruluşlarına bir dizi ziyaret gerçekleştirecek.
ASMMMO Başkanı Mehmet Okkalı, verginin kutsal bir görev olduğunu belirtti. Müşterilerinin finans ihtiyaçlarını karşılamak için yatırımcı firmalar ile bankalar nezdinde yapılan tüm işlemleri mali müşavirlerin yaptığını kaydeden Okkalı, "Devletle mükellef arasında köprü vazifesi gören meslektaşlarımız bu ağır ve zor görevini yaparken çok yıpranıyor. Bir de buna mesleğin yıllardır çözüm bekleyen sorunları eklendiğinde meslek mensuplarımızın bu yükün altından kalkması zor oluyor. Birçok meslektaş bu sorunlar nedeniyle ne kendilerine ne de ailelerine doğru dürüst zaman ayırabiliyor. Oda olarak mesleğimizin yıllardır biriken sorunlarını çözüme kavuşturmak için gece gündüz çalışıyoruz ve çalışacağız. Meslek mensuplarımızın ve mesleğimizin geleceği için bu sorunlara bir an önce çözüm üretilmelidir "diye konuştu.
Okkalı, mali müşavirlerin mükelleflerin muhasebesini tuttuğunu ve buradan elde ettiği verileri devlet kurumlarıyla paylaştığını kaydederek şöyle konuştu:
"Elde Ettiğimiz verilerle Maliye Bakanlığına, SGK’na, İŞKUR’a, TUİK’e, yatırımcı firmalara, bankalara ve işletme ortaklarına daha onlarca kuruluşa rapor veriyoruz. Hiçbir meslekte bu kadar çok kuruma hesap verilmemektedir. Artık bizlerde hak ettiğimiz gibi yaşamak istiyoruz. Haksız rekabet ve tahsilat sorunumuza projelerini sunduğumuz çözüm bir an önce hayata geçirilmelidir. Bağımlı çalışan meslek mensuplarımız için taban ücret bir an önce üst birliğimiz TÜRMOB tarafından ilan edilmelidir. Ba-Bs oto kontrol projemiz, üzerimizdeki tahsil etmediğimiz KDV yükü problemi ve gereksiz angaryalar Maliye bakanlığı tarafından bir an önce düzeltilmelidir. Muhasebe ve Mali Müşavirlerin sadece bir haftada değil, bir yıl boyunca unutulmaması gerekiyor. Muhasebe haftamız kutlu olsun. Unutmayınız ki Muhasebe ve Mali Müşavir işletmenin güvencesidir."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Asmmmo Muhasebe Haftasını Çeşitli Etkinlikle Kutlayacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2015 tarihinde saat 12 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Asmmmo Muhasebe Haftasını Çeşitli Etkinlikle Kutlayacak haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

18 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:11
 • Guneş
  07:58
 • Öğle
  12:56
 • İkindi
  15:19
 • Akşam
  17:33
 • Yatsı
  19:09
Sayfa Başı