Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Aslıtürk'e ihtiyati haciz

  Hürriyet Haber
  06.09.1998 - 00:00 | Son Güncelleme: 06.09.1998 - 00:01

  Yurtdışına kaçan, Şişli Belediye eski Başkanı Gülay Aslıtürk, Başkan Yardımcısı Altan Demirel, Ayazağı Şube Müdürü Oğuz Öngen ile Abaküs A.Ş. adlı şirketin yöneticilerinin de araralarında bulunduğu 10 kişinin 160 milyar liralık malına ihtiyati tedbir kararı kondu.

  ŞİPA A.Ş. adına Şişli 4. Asliye Hukuk Mahkemesi'ne başvurarak 160 milyar liralık alacak davası açan avukat Engin Çelik Kadıgil mahkemeye verdiği dilekçesinde, davalıların Şipa A.Ş.nin hesabından 100 milyar lira çektiklerini öne sürdü. Kadıgil, dilekçesinde, şunları yazdı:

  ‘‘Gülay Aslıtürk ve Altan Demirel ŞİPA A.Ş'de imza yetkilisi kişilerdir. Aslıtürk istifasını verdikten sonra belediyenin bazı önemli evrakı ile birlikte ŞİPA'nın tüm evrakını götürmüştür. 27 Mayıs 1997 tarihinde Garanti Bankası Maslak Şubesi'nde ŞİPA'nın hesabından 100 milyar lira çekmişlerdir. Keşidecisi ŞİPA A.Ş. olan Abaküs A.Ş. adına keşide edilen çekin ön yüzünde Gülay Aslıtürk ve Altan Demirel'in imzaları mevcuttur. Ayazağa Şube Müdürü Oğuz Öngen'in organize ettiği ve kurduğu Abaküs A.Ş. sözde ciro etmiştir. Oğuz Öngen'in makam şoförü H. Mesut Haydaroğlu, Oğuz Öngen ile bankaya gidip parayı alarak Şişli Belediyesi'nin üçüncü katında bulunan başkanlık makamına ulaştırmışlardır. Bu para kamu parasıdır, bu para ile gerek Şişli Belediyesi gerekse ŞİPA A.Ş. adına herhangi bir hizmet ve iş yapılmamıştır.’’


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı