Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Aslı'nın öldüğü pistte müfettişler inceleme yaptı

  Turgay İPEK- Zafer KUMRU/ERZURUM, (DHA)
  15.01.2012 - 16:28 | Son Güncelleme: 15.01.2012 - 16:28

  Milli kayakçı Aslı Nemutlu’nun perşembe günü Konaklı Kayak Merkezi’nde pistte antrenmanda ayağında bir kayağın çıkması sonucu düşerek ölümü ile ilgili araştırma yapmak üzere Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın görevlendirdiği iki müfettiş Erzurum’a geldi.

  Yoğun kar yağışı ve tipide Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü’ne ait arazi aracı ile kent merkezine 25 kilometre uzaklıktaki Konaklı Kayak Merkezi’ne giden müfettişler, burada kar üstü araçlarına binerek görüş mesafesinin zaman zaman sıfıra düştüğü bölgede Aslı Nemutlu’nun yaşamını yitirdiği piste ulaştı. Hızı saatte 70 kilometreye ulaşan fırtına ve tipiye rağmen olay yerine yaklaşık 20 dakika inceleme yapan müfettişler kar üstü araçlarla tesislerin bulunduğu alana döndü. Konu ile ilgili açıklama yapmaya yetkilerinin bulunmadığını söyleyen müfettişler, soruşturmanın devam ettiğini, inceleme ve araştırmanın sonuçlarını bir rapor halinde hazırlayarak, Bakan Suat Kılıç’a sunacaklarını bildirdi.

  Bu arada müfettişlerin inceleme yaptığı Bayanlar C Pistine yürüyerek gitmeye çalışan basın mensupları yoğun tipide zor anlar yaşadı. Basın mensupları tipi ve görüş mesafesinin zaman zaman sıfıra düşmesi nedeniyle perşembe günkü kazanın meydana geldiği yere ulaşamadı.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı