« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'Aslında 3 puanı haketmiştik'

Antalyaspor teknik direktörü Mehmet Özdilek 1-1 berabere kaldıkları Gaziantep maçı ardından açıklamalarda bulundu.

A.A
SON GÜNCELLEME

Antalyaspor teknik direktörü Mehmet Özdilek ise güçlü rakipleri  karşısında aldıkları bir puanla yetinmek zorunda kaldıklarını, ikinci yarı rakibi  kendi sahasında hapseden Antalyaspor'un aslında üç puanı hak eden taraf olduğunu  söyledi.

Her iki takımı da ortaya koyduğu mücadeleden dolayı tebrik ettiğini ifade  eden Mehmet Özdilek, şöyle devam etti: “Son haftalarda iyi oynayıp, iyi sonuçlar alıyorduk. Gaziantepspor  maçında da tek düşüncemiz kazanmaktı. İlk yarı her iki tarafın da birbirini  kontrol altına almaya çalıştığı bir pozisyonda çok gereksiz bir penaltıyla 1-0  mağlup duruma düştük. İkinci yarı oyunsal anlamda daha fazla istememiz  gerektiğini biliyorduk. Gaziantepspor zaman zaman baskı kurmaya çalıştı. Biz de  buna cevap vermeye çalışırken saha şartları da bizim performansımızı etkiledi.  İkinci yarı bu sıkıntıları da gidererek pozisyon üretme adına daha iyiydik. Daha  arzulu, istekli ve coşkulu bir takım görüntüsü vardı. Oyun felsefemizden çok  fazla ödün vermeden kazanma adına iyi şeyler yaptık. Kazanmayı biraz daha fazla  istedik. Tabiri caizse tek kale maç oynadık. Beraberliği yakaladık. İkinciyi de  atabilirdik. Futbol adına çok iyi oyun sergiledik. Önemli olan alacağımız puanı  alıp Antalya'ya dönmekti. Sonuçta haftalardır iyi oynuyoruz. Bugün aldığımız 1  puan bizim için iyi. Tüm oyuncularımızı yürekten kutluyorum. Gaziantepspor'a da  bundan sonraki maçlarda başarılar diliyorum.”

Antalyasporlu futbolcu Gürhan da kazanmak için sahaya çıktıklarını, ancak  1 puanla yetinmek zorunda kaldıklarını belirterek, “Gaziantep deplasmanından  alınan 1 puanda iyidir. Biraz daha şanslı olabilseydik galibiyetle de  ayrılabilirdik. Ama alınan bu puan da geleceğimizi olumlu yönde etkileyecek.  Şimdi Galatasaray maçını düşünüyoruz” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz