Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Aslı Çakır Alptekin'den ziyaret

Olimpiyat Şampiyonu Aslı Çakır Alptekin, DPÜ Rektörü'nü ziyaret etti.

A.A.
SON GÜNCELLEME
2012 Londra Olimpiyat Oyunları'nda kadınlar 1500 metre finalinde altın madalya kazanan milli atlet Aslı Çakır Alptekin, Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karaaslan'ı makamında ziyaret etti.

Prof. Dr. Karaaslan, kabulünde yaptığı konuşmada, DPÜ'nün öğrencisi olan Alptekin ile gurur duyduğunu söyledi.

Aslı'nın yetişmesinde emeği geçen herkese teşekkür eden Prof. Dr. Karahan, “Bundan sonra da başarısını sürdüreceğine inancım tamdır” dedi.

Alptekin de çalışmalarında her zaman yanında yer alan üniversitedeki eğitimcilerine teşekkür etti.

“Antrenmanlarımdan dolayı üniversitedeki derslerime giremedim” diyen Alptekin, şöyle konuştu: “Hocalarım bana çok yardımcı oldu. Aldığım başarıda onlarında katkısı çok büyük. Bunların yanında başarımın sırrı çok çalışmak ve inancımı hiç kaybetmemek. Eğer bir yerlere gelmek istiyorsanız çok çalışmalısınız. Bazen antrenmanlarda istem dışı da olsa ağlıyordum. Çünkü zaman zaman çalışmaktan bıkıyordum. İşte bu zamanlarda aklıma hep olimpiyat şampiyonluğu geliyordu. Bu düşünceyle daha fazla çalışmaya gayret ediyordum. Türkiye'ye ve Kütahya'ya altın madalya kazandırdığım için çok mutluyum.”

Alptekin, Kütahya'da tartan pist olmadığı için Eskişehir'e antrenman yapmaya gittiğini belirterek, “Bize en yakın tartan pist 80 kilometre uzaklıkta. Haftanın 4-5 günü Eskişehir'e gidiyoruz. Bu da bizi yoruyor. Kütahya'ya tartan pist yapılırsa çok iyi olacak” dedi.

Prof. Dr. Karaaslan, Alptekin'e plaket verdi ve dizüstü bilgisayar hediye etti.

Bunları da Beğenebilirsiniz