« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Aslı Çakır Alptekin sevenleriyle buluştu

2012 Londra Olimpiyatları'nda 1500 metrede ülkemize altın madalya kazandıran milli atlet Aslı Çakır Alptekin onuruna Torium'da iftar yemeği verildi.

UĞUR DEMİRKIRDI - İSTANBUL / DHA
SON GÜNCELLEME

Yemekte Torium'u dolduran yüzlerce kişi Aslı Çakır Alptekin'e yoğun ilgili gösterdi.

İftar yemeğinden önce Snowparkta kızakla kayıp, karda çocuklar gibi eğlenen şampiyon atlet, çok çalışmanın ve azmin her zaman başarıyı getireceğine inandığını söyleyerek, sohbet etme fırsatı bulduğu genç hayranlarına geleceğe dair tavsiyelerde bulundu. Alptekin, bundan sonra daha çok çalışarak, Türkiye'ye başka başarılar da getireceğini ifade etti.

Alptekin, daha sonra Torunlar Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Torun'un elinden otomobilini teslim aldı.

Mehmet Torun yaptığı konuşmada, "Aslı'yı örnek alan başarılı sporcuların çoğalması ve daha nice başarıların ülkemize kazandırılması, tüm millet olarak en büyük arzumuzdur. Bize düşen başarılı ve gelecek vaadeden sporcularımızı desteklemek. Biz de Torunlar Grubu olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da başarılı sporcularımızın her zaman yanında olacağız" dedi.

Londra Olimpiyat Stadı'nda Türk bayrağını ilk kez dalgalandırarak, İstiklal Marşı'mızı 80 bin kişiye dinletmeyi başaran Aslı Çakır Alptekin, Türkiye için bir efsane olarak anılmaktan mutluluk duyacağını belirtti.

İlk kez sevenleriyle buluşmanın coşkusunu Torium'da yaşayan Aslı Çakır Alptekin, daha sonra eşi ve aynı zamanda antrenörü İhsan Alptekin, doktoru Ahmet Karadağ ile birlikte Torium yetkilileri ile iftar yemeği yedi.

İftar yemeğinden sonra sevenleriyle buluşup adına özel hazırlanan tişörtleri imzalayan şampiyon atlet, ünlü isimlerin katılımıyla Torium AVM'de düzenlenen Ramazan sohbetine de konuk oldu.

2012 Londra Olimpiyat Oyunları'nda 1500 metrede 1. olarak altın madalyayı kazanan Aslı Çakır Alptekin, aldığı ödüllerin bir kısmını hayır amaçlı ihtiyacı olan kişilere vereceğini söyledi.

Torunlar Grubu, Alptekin'in onuruna Torium'da verdiği iftar yemeğinde milli atlete araba hediye etti.

Arabanın anahtarını Torunlar Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Torun, "Londra Olimpiyatları'nda ilk defa altın madalya kazanıyoruz. Bu çok büyük bir başarı. Alptekin'in başarılarının devam etmesini diliyoruz. Aslı gibi sporculara gönülden destek vermek gerekiyor" dedi.

Asli Çakır Alptekin de, Mehmet Torun'un sözlerinin üzerine teşekkür ederek, şöyle konuştu;
"Son metrelerde herkesin duaları bana güç verdi. Çok çalışmıştık. Önemli olan ülkemize madalya kazandırmaktı. 80 bin kişinin önünde ilk defa İstiklal Marşı'nı dinletmenin gururunu yaşadım. Aileler de, bu sporla ilgilenen çocuklarına destek olsun. Bu başarının devamının gelmesini için bu önemli."

Aldığı ödüllerin bir kısmını hayır yapmak istediğini dile getiren Alptekin, "Ödüllerin bir kısmını daha iyi antrenman şartları için değerlendireceğim. Ayrıca aileme bir ev almak istiyorum. Erkek kardeşime de kız isteyip, düğün yapacağız. Bir kısmını da hayır yapmak istiyorum. İhtiyacı olan kişilere yardımcı olmak istiyorum" diye konuştu.

Alptekin bundan sonraki hedefini ise şöyle ifade etti;
"Kesinlikle Dünya Şampiyonası'nda koşmak istiyorum. Ayrıca Rio Olimpiyatları'na da katılıp, yarışmayı hedefliyorum."

Gecenin sonunda Torium AVM yetkililerine teşekkür eden Aslı Çakır Alptekin, oldukça kalabalık bir hayran kitlesi tarafından evine uğurlandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler