« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Aslı Çakır Alptekin o ayakkabıyı unutamıyor

2012 Londra Olimpiyatları'nda altın madalya kazanan Aslı Çakır Alptekin, antrenmanlarda yaşadığı sıkıntıların, çektiği acıların onu başarılı olmaya daha fazla motive ettiğini söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Kadın Girişimciler Derneği KAGİDER, 2002’den bu yana düzenlediği kahvaltı toplantılarının bu yılki eylül ayı etkinliğinde Türkiye’nin Londra Olimpiyatları’ndaki gururu Milli Atlet Aslı Çakır Alptekin ile antrenörü ve eşi olan İhsan Alptekin’i ağırladı. 2012 Londra Olimpiyatları’nda altın madalya kazanan Aslı Çakır Alptekin, antrenmanlarda yaşadığı sıkıntıların, çektiği acıların onu başarılı olmaya daha fazla motive ettiğini söyledi. Sporun girişimcilikle paralel bir yapıda olduğunu belirten Alptekin, ileride kadın sporculara antrenörlük yapmak istediğini söyledi. Milli atlet, “Ben madalya kazandıktan ve tanınmaya başladıktan sonra, anneler kızlarını sporcu yapmak için daha hevesli oldular. Türkiye kadınlarına böyle bir örnek oluşturduğum için mutluyum” dedi.

Alptekin, 2016 Olimpiyatları’nda altın madalya alıp efsane olmayı hedefliyor. Hayatının federasyon başkanının verdiği bir çift kırmızı ayakkabıyla değiştiğini anlatan Alptekin, kadınların başarıya daha çabuk ulaştığını söyledi.

BİR ÇİFT KIRMIZI SPOR AYAKKABI HAYATINI DEĞİŞTİRDİ

Aslı Çakır Alptekin, spora eğilimi olan çocukların mutlaka desteklenmesi gerektiğinin altını çizerek, çocukken çıplak ayakla koştuğunu gören federasyon başkanının bir çift kırmızı spor ayakkabı hediye etmesinin hayatının dönüm noktası olduğunu söyledi. Alptekin, kendisinin de bundan sonra ihtiyacı olan sporculara destekte bulunmak istediğini vurguladı.
"KADINLAR BAŞARIYA DAHA ÇABUK ULAŞIYOR"
Kadınların başarıya daha çabuk ulaştığını söyleyen Aslı Çakır Alptekin, aslında bir kadın antrenörü olmasını çok arzuladığını ve ileride kadın sporculara antrenörlük etmek istediğini söyledi. Sanılanın aksine sporculuğun girişimcilikle çok paralel olduğunu belirten Alptekin, "Ben madalya kazandıktan ve tanınmaya başladıktan sonra, anneler kızlarını sporcu yapmak için daha hevesli oldular. Türkiye kadınlarına böyle bir örnek oluşturduğum için mutluyum" diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler