Aslı Börek çikolataya girdi devlere rakip oldu

Arda AKIN/ANKARA
27.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

158 ayrı şubesinde ve Avrupa’nın birçok ülkesinde çikolata sevkiyatına başlayan Aslı Börek, çikolata sektöründeki devlere rakip oldu. Aslı Börek yetkilileri, çikolata sektörüne halk sağlığını önemseyen, katkısız ürünlerle girdiklerini vurguladı.

Kestane şekeri

Aslı Börek’in özel ahşap kutularda çifte kavrulmuş lokum ve kavanoz içinde kestane şekeri satışına başladığını da belirten yetkililer, şunları söyledi: “İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir, Konya, Balıkesir, Antalya ve İzmit’teki şubelerimizin ardından önümüzdeki günlerde yapılacak olan franchise fuarı sonrası diğer bölgelere de açılım hedefliyoruz. Bu şubelerimizde de çikolata, lokum ve kestane şekeri satışı yapılacak. Türkiye’deki şube sayılarını kısa süre içinde 200 çıkarmayı hedefliyoruz. Ayrıca, Avrupa’nın birçok ülkesine sevkiyat yapmaya hazırlanıyoruz.”

AB kodeksine uygun üretim

Türkiye’den dünyaya ilk kez börek ihraç eden firma olan Aslı Börek, aralarında TBMM, Türk Telekom, Merkez Bankası,iller bankası, TRT’nin de bulunduğu birçok resmi kuruluşa da unlu mamul hizmeti sunuyor. Şirketin Yönetimi Kurulu Üyesi Çetin Alansalıoğlu, Avrupa Birliği’nin gıda kodeksine uygun üretim yaptıkları için tüm büyükelçiliklere hizmet verdiklerini ifade etti.
Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı