Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Aslı Ayan öldüğüyle kaldı

  Hürriyet Haber
  18.09.2013 - 01:27 | Son Güncelleme: 18.09.2013 - 08:06

  Maltepe’de, 5 Mayıs 2013 gecesi Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi, 21 yaşındaki Aslı Ayan’a otomobiliyle çarparak ölümüne neden olan ve 9 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan Eyüp Hakan Yücel, serbest kaldı.

  18’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde dün görülen son duruşmada, babası Ali Ayan, kızının doğum gününün olduğunu belirterek, “Kızım bütün tahsil hayatı boyunca örnek gösterilen bir öğrenci olmuştur. Hatay’da bir sokağa adı verilmiştir. Karar verilirken bu hususun göz önüne alınmasını, en yüksek cezanın verilmesini talep ediyorum” dedi.

  HER İNDİRİM YAPILDI

  Mahkeme ilk önce, sanığın üzerine atılı suçu işlediğinin sabit olduğunu belirterek, Eyüp Hakan Yücel’i ‘taksirle öldürme’ suçundan 2 yıl hapis cezasına çarptırdı. Sanığın duruşmadaki davranışları ve pişman oluşunu da dikkate alan mahkeme, cezada indirim maddelerini uygulayarak sanığın 1 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırılmasına hükmetti. Yücel’in kişiliği, duruşmadaki tutum ve davranışını da göz önüne alan mahkeme, sanığın bir daha suç işlemeyeceğine dair kanaat getirdiğini belirterek, ‘hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına’ ve 5 yıl süre ile denetime karar verdi. Kazadan önce ehliyetine alkollü araç kullanması nedeniyle el konulduğu ortaya çıkan Eyüp Hakan Yücel, 3.5 ay sonra görülen ilk duruşmada tahliye edilmişti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı