« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Aslantepe tüm hızıyla sürüyor

Galatasaray Kulübü'nün uzun süren uğraşların ardından hayata geçirdiği Aslantepe Projesi'nin inşaat çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Kaba inşaatı Ocak ayında tamamlanacak olan stadın, daha sonra çelik çatı ve yollar gibi ayrıntılarının inşatı gerçekleştirilecek. 700 işçinin çift vardiyalı olarak çalıştığı inşaatta gündüz demir döşemesi yapılırken, gece de beton dökümü yapılıyor. Aslantepe Stadı önemli bir aksilik olmadığı takdirde 29 Ekim 2009 tarihinde yapımcı firma tarafından teslim edilecek.

Aslantepe Stadı'nın proje müdürü Çetin Yalın, inşaatla ilgili son bilgileri verirken, kaba inşaatı yılbaşında bitirmek istediklerini söyledi.

Çalışmaların hızla devam ettiğini ve stadı 29 Ekim 2009 yılında tamamlamak istediklerini vurgulayan Yalın, "Yılbaşında kaba inaatı bitirmeyi planlıyoruz. 29 Ekim 2009 yılında bu stadı tamamen teslim etmek istiyoruz. İşçi sayımız, malzeme ve ekipman konusunda tedbirlerimizi aldık. Eğer bizim elimizde olmayan bir aksilik yaşanmazsa yılbaşında kaba inşaatı bitirmek istiyoruz" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz