« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Aslantepe 2010'da hazır olacak

Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Işın Çelebi, yeni stat inşaatının 2010'da kesin olarak bitireleceğini söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Radyospor’da Özgür Sancar’la Haber Özel Programı’na katılan Çelebi, gündemdeki konularla ilgili olarak ise “Bir Galatasaraylı olarak takımın oynadığı oyundan memnunum. Fenerbahçe’yle yaşananlara gelince… Zorbalıklı maç kazanmanın son yok. Avrupa Ligi’nde final oynayacağımıza inanıyorum. Arda, altın gibidir. 24 ayar altın ne olursa olsun değerinden bir şey kaybetmez. Arda ile ilgili durumu böyle değerlendiriyorum” dedi.  

STADIN ÜSTÜNÜN KAPATILMASI KONUSUNDA KARAR VERMEDİK
Seyrantepe’deki Stat İnşaatımız Ekim’de sona erecek 29 Ekim’de açılışını yapmayı planlıyoruz. Bu nihai bir karardır. Maçlar, Ekim ayının sonunda  yeni stadımızda oynanacak.
Geçen hafta FIFA ve UEFA yetkilileri projemizi incelemeye geldiler ve 10 üzerinden 10 verdiler.  Stadımızın tam olarak uluslar arası standartlarda olduğunu söylediler.
Stadın üstünün açılır-kapanır şekilde olması konusunda henüz karar vermedik. Üstünün kapanması oksijen girişini sınırlıyor, dolayısıyla çimlerin sararmasına neden oluyor. Bu nedenle stadının üstünün kapatılması konusunda kesin karar vermedik.

ZORBALIKLA MAÇ KAZANMANIN SON YOK
Bir Galatasaray taraftarı olarak takımımızın oynadığı futboldan memnunum.
Fenerbahçe meselesine gelince. Kadıköy’deki her derbide çıkan olayları Türkiye kendi içerisinde çözmeli… Böyle zorbalıkla maç kazanmanın sonu yok. Bu yaklaşım Türk Futbolu’nu geriye düşürüyor. Milli takımın, Dünya Kupası’na gidememesinin nedenlerinden bir tanesi de sahalardaki şiddet ve terördür. Türkiye, Dünya ve Avrupa Kupaları’nda başarılı olacaksa, saha içerisindeki başarılarla olmalı, saha dışındaki olaylar sizi bir yere götürmez.

ARDA ALTIN GİBİDİR, DEĞER KAYBETMEZ
Galatasaray’ın UEFA Avrupa Ligi’nde final oynayacağına yürekten inanıyorum.
Arda’nın kaptanlığı tartışılacak bir olay değil; bir altın değerini kaybeder mi? 24 ayar altın her zaman altındır.  


Bunları da Beğenebilirsiniz