« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Aslanlar 'Van için 1'iz' dedi

Tekerlekli sandalye, erkek ve kadın basketbol takım oyuncuları şehirde krallar gibi karşılandı. Sporcular hayranlarıyla bol bol resim çektirip, imza dağıttı.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

G.SARAY Kulübü’nün, tekerlekli sandalye, erkek ve kadın basketbol takımı oyuncuları, “Van İçin 1’iz” sosyal projesi kapsamında Van’a çıkarma yaptı. İstanbul’dan özel bir uçakla Van Ferit Melen Havalimanı’na inen sarı kırmızılı basketbolculara, Galatasaray Yönetim Kurulu üyeleri Sedat Doğan ve Emir Sarıgül ile Galatasaray Spor Kulübü Sportif A.Ş. Genel Müdürü ve İcra Kurulu Başkanı Lutfi Arıboğan eşlik etti. Lutfi Arıboğan ise, Van’a depremde yaşanan üzüntüleri hatırlatmak için değil, moral vermek için geldiklerini belirtti. Arıboğan, “Türkiye’nin sorunlarının çözümünde sporun önemli rol oynadığını biliyoruz. Türkiye’nin kulübü olarak, ülkemizin her yerinde olmak istiyoruz” diye konuştu.

G.SARAY BASKETBOL TAKIMLARINA VAN'DA SEVGİ SELİ - Adem KABAYEL'in objektifinden

Topladıkları paraları kimsesiz çocuklara bağışladılar

G.saraylı basketbolcular, depremzede çocuklarla bir araya gelmek için Hasan Ali Yücel İlköğretim Okulu’nun yolunu tuttu. Burada, çocukların büyük ilgisiyle karşılaşan sarı kırmızılı sporcular, öğrencilerle fotoğraf çektirdi ve imza dağıttı. Galatasaray Medical Park Başantrenörü Ergin Ataman, Türkiye’de farklı bir başlangıç yapmak için Van’da olduklarını ve buradaki çocuklara mutluluk vermek istediklerini dile getirdi.

Öte yandan Ergin Ataman önderliğinde sarı kırmızılı yetkililer ve sporcular aralarında topladıkları paraları Van’daki kimsesiz çocuklara bağışladı.

Buraya G.Saray için gelmedik

G.SARAY yönetici Sedat Doğan, toplumdan aldıklarını topluma verme çabasında olan bir camia olduklarının altını çizdi. Doğan, “Van’da büyük yaralar açıldı. ‘Orada bir köy var uzakta, gitmesek de görmesek de, o köy bizim köyümüz’ diye bir şiirimiz var. Biz onun ötesine geçiyoruz. Biz buraya sadece Galatasaray için gelmedik. Hangi takımı tutarlarsa tutsunlar, bütün vatandaşlarımız için geldik” dedi.

Hawkins şov

VAN’daki kapalı spor kompleksinin açılışı için G.Saray basketbol takımları gösteri amaçlı 5’er dakikalık maç yaptı. Tekerlekli sandalyeli oyuncular ayakta alkışlandı. Erkek ve kadın basketbolcular kısa süreli şov yaptı. Hawkins de hareketleriyle herkesi büyüledi. İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’e ise 52 numaralı G.Saray forması hediye edildi.

DEPREMZEDELER ZİYARET EDİLDİ


Bunları da Beğenebilirsiniz