« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Aslanlar gibi oynayacağız

Sivasspor'un kaptanı Mehmet Yıldız, hafta sonu Fenerbahçe ile oynayacakları maçta ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarını, hatta diğer maçlara nazaran çok daha iyi konsantre olacaklarını söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Yıldız, Sivasspor'un idmanında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ligin kaderini belirleyecek olan Fenerbahçe ile oynayacakları maçın güzel bir karşılaşma olacağını söyledi.

Centilmence bir maç olmasını dileyen Yıldız, “Biz bu maçta elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Hatta diğer maçlara nazaran çok daha iyi konsantre olacağız. Çünkü ligin kaderini belirleyecek bir maç oynayacağız, kendi sahamız ve seyircimiz önünde. İnşallah o maçtan alnımızın akıyla çıkmak istiyoruz. Hiçbir şaibeye meyil vermeden elimizden gelenin en iyisini yapıp sahadan alnımızın akıyla çıkmak istiyoruz” diye konuştu.

Maçla ilgili çıkan söylentilerin kendilerini etkileyip etkilemediğinin sorulması üzerine de Yıldız, şu yanıtı verdi: “Biz onlara kulaklarımızı tıkadık ama sonuçta Türkiye'de sonuç ne olursa olsun bir şekilde dedikodu çıkıyor. Galip gelirsiniz 'teşvik aldı' olur, mağlup olursunuz 'şike yaptınız' olur. Yani bunları biz çok kafamıza takmadan sonuçta çok önemli bir maça çıkacağız. Ligin kaderini belirleyecek bir maç. O yüzden de o maçtan alnımızın akıyla çıkmak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Bu maçta da diğer maçlara nazaran çok daha iyi konsantre olup, arkadaşımızla da kendi aramızda konuşup, alnımızın akıyla çıkmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın.”

“ASLANLAR GİBİ MÜCADELEMİZİ EDECEĞİZ”

Erman Kılıç ise bu maçı en iyi şekilde atlatmak istediklerini belirterek, “Fenerbahçe'nin şampiyonluğa oynaması bizim için hiç önemli değil. Biz çıkıp aslanlar gibi mücadelemizi edeceğiz” dedi.
Maçla ilgili ortaya atılan söylentilerinin kendilerini rahatsız ettiğini de ifade eden Kılıç, “Ekmek paramızı futboldan kazanıyoruz. Çıkıp aslanlar gibi mücadelemizi yapacağız. Sonuç ne olursa olsun bizi hiçbir şekilde ilgilendirmiyor” diye konuştu.

Kadir Bekmezci de Fenerbahçe maçını herhangi bir maç gibi gördüklerini ifade ederek, “Fenerbahçe maçı olduğu için özel bir hazırlık geçirmiyoruz. Her maça çıktığımız gibi bu maça da kazanmak için çıkacağız. İnşallah güzel bir maç olur. İyi bitirip tatile çıkmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

SİVASSPOR'UN İDMANI

Bu arada, Sivasspor, kulüp tesislerinde yaptığı idmanla Fenerbahçe maçının hazırlıklarını sürdürdü. Teknik direktör Rıza Çalımbay yönetiminde yapılan idmana tüm futbolcular katıldı.

Koşu ve ısınma hareketleriyle başlayan idmanda, futbolcuların bir bölümü dar alanda pas ve pres çalışması yaparken bir bölümü de istasyon çalışması gerçekleştirdi.

İdman, kondisyona yönelik çeşitli çalışmalarla devam etti.

Bunları da Beğenebilirsiniz