« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Aslan'ın uyanışı: 91-89

Gerilimli maçta bir ara 16 sayı fark yakalayan, son dakikalarda ise bocalayan Galatasaray 6 haftalık yenilgi serisini noktalayıp bu galibiyetle biraz olsun rahat nefes aldı. Küme düşme tehlikesiyle karşı karşıya olan G.Saray, zorlu Erdemir deplasmanından galibiyetle ayrılarak ateş hattında rahat nefes aldı: 91-89.

Doğan HAKYEMEZ
SON GÜNCELLEME
Sakatlığı geçen Arda Vekiloğlu'nun da kadroya dahil edilmesiyle Erdemir deplasmanına giden sarı kırmızılılar, ilk 3 periyodda mükemmel bir oyun ortaya koydular. Bugüne kadar dışarıdan oynamaya alışmış Boddicker hırsı ve kazanma arzusuyla takımını sırtlayan oyuncuydu. Dünkü maçta tüm oyuncular görevlerini yaptı diyebiliriz. Gökhan Üçoklar'ın da isabetli atışları ve yeni transferleri Keep'in oyuna girdiği her anda etkili olmasıyla G.Saray skoru lehine götürmeyi başardı.

Erdemirsporlu basketbolcuların ise istedikleri oyunu bir türlü sahaya koyamadıklarını gördük. Pasco'nun sinirli oluşu ve faul problemine girmesi, Erdemir'in oyununu çok etkiledi. Onun oyunda olmadığı bölümlerde Darden de etkin değildi. Dickel da oyun hızlanamadığı için kendi gerçek performansını ortaya koyamadı.

Oyunun 4. periyodunda Galatasaray farkı birara 16 sayıya kadar çıkardı, ancak pota dibinde sarı kırmızılıların yeni transferi Keep hücum faul yapınca ortalık karıştı. Pasco bu oyuncuya müdahale etti ve 5. faulünü aldı. Galatasaraylı oyuncular bu dakikadan itibaren farklı kazanacakları görüntüsüyle rahatladılar. Ancak tam tersi oldu.

Rehavete kapılınca

Galatasaraylıların rehaveti karşısında Erdemir'in presi de etkili olunca, fark kapanmaya başladı. Ev sahibi takımda Mehmet pota altında etkiliydi. Erdemir'in yaptığı taktik fauller de Galatasaraylı oyuncular tarafından sayıya çevrilemedi. Bunun sonucunda Erdemir, Galatasaray'ı yakaladı ve son saniyeler büyük bir heyecan ve çekişme içinde geçti. Ancak Gökhan Sunter yakaladığı müsait üçlüğü sayıya çeviremeyip, Dickel'ın çabaları da yetmeyince maçı 91-89 kazanan Galatasaray rahat nefes aldı.

Öte yandan Bayanlar Ligi’nde Erdemir, Burhaniye Belediyesi’ni 98-70, Migros da Orim Cam’ı 85-56 yendi.

SALON: Erdemir

HAKEMLER: Mustafa Can (***), Berk Torun (***), Elif İnci (***)

ERDEMİR: Darden (***) 25, Pasco (**) 9, Fırat (*) 5, Dickel (***) 21, Mehmet (**) 12, Erden (*), Gökhan (*) 6, Alpay (*) 2, Oktay (*) 1, Yiğit (**) 8

G.SARAY: Jacobson (***) 17, Boddicker (****) 25, Umut (***) 9, Burak (**) 7, Gökhan (**) 7, Johnson (**) 9, Arda (**) 3, Keep (***) 11, Cihat (**) 3

1.PERİYOT: 18-27 DEVRE: 45-36 G.Saray lehine

3.PERİYOT: 52-62 5 FAUL: Pasco (32.31), Fırat (35.08), Erden (39.86) (Erdemirspor), Boddicker (38.32), Burak (39.25) (G.Saray)

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.