Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Aslan'ın kampı sorunlu başladı

Galatasaray sezonun ikinci yarı hazırlıklarına da sorunlu başladı.

KADİR ÇETİNÇALI - ANTALYA / DHA
SON GÜNCELLEME

Teknik Direktör George Hagi yeni transferlerin bir an önce kampa katılmasını sabırsızlıkla beklerken, kampın ilk antrenmanını ise birçok oyuncudan eksik olarak gerçekleştirdi.

Sarı kırmızılı ekibin yabancı oyuncularından sadece Lorik Cana ile İnsua kampın ilk antrenmanında yeralırken, uçağı kaçırdığı için ülkesi Kolombiya'dan dönemeyen Pino kampa katılmadı. Uçağı kaçırmanın geçerli mazeret sayılmayacağı ve Pino'ya para cezası verileceği öğrenildi. Sakatlığı süren Milan Baros'un ise İstanbul'da kaldığı ve Florya Metin Oktay Tesisleri'nde tedavisini sürdürüp, fizyoterapist eşliğinde çalıştığı açıklandı. Ayrıca Avustralya Milli Takımı kadrosunda bulunan Lucas Neil ile Haryy Kewell da sarı kırmızılı ekibin kamp kadrosunda bulunmuyor.

ALİ TURAN ANTALYA, MUSA KONYA YOLCUSU

Galatasaray'da gönderilecek oyuncuların ismi de yavaş yavaş belirmeye başladı. Transferi düşünülen Necati Ateş'in karşılığında Medical Park Antalyaspor'a gönderilmesi planlanan Ali Turan'ın Antalyaspor ile anlaşarak, yeni takımının kampına katılmak için Antalya'ya gittiği öğrenildi. Bu arada Konyaspor'a kiralık olarak verilen Musa Çağıran'da kampa katılmayıp Konya'ya gittiği açıklandı.

Galatasaray bu şartlarda sezonun ikinci yarısı hazırlıklarına Antalya'da start verdi. Teknik direktör Hagi sabah yapılan kampın ilk antrenmanında takımını iki ayrı gruba ayırdı. Arda Turan, Servet, Hakan Balta, Çağlar, Anıl, Sabri, Mustafa Sarp, Ahmet Kesim tempolu koşu çalışması yaparken, diğer grup ise topsuz taktik çalışması yaptı. Hagi taktik çalışmasında topsuz saha paylaştırması ve pozisyon alma çalışması yaptırırken, sezonun ikinci yarısında alan savunmasına ağırlık verecek bir çalışma kurgusu uygulaması dikkati çekti.


Bunları da Beğenebilirsiniz