« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Aslan'da operasyon

Yusuf’un yıldızlaştığı Bursaspor maçında alınan yenilgiden sorumlu tutulan Ümit Davala ile Edwin Boekamp’ın görevine son verildi. Skibbe’nin yerine Rijkaard’a teklif götürüldüğü belirtildi.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME
GALATASARAY’da Bursaspor yenilgisinin faturası teknik heyete kesildi. Sarı kırmızılı yönetim, Teknik Direktör Michael Skibbe’nin iki yardımcısı Ümit Davala ile Edwin Boekamp’ın görevine son verirken, Alman hocanın geleceği ise artık pamuk ipliğine bağlı.

G.Saray Yönetimi, Şampiyonlar Ligi’ne kalınamaması üzerine koltuğu sallanmaya başlayan Skibbe ile şimdilik devam kararı alırken, yeni yardımcıları ise pazartesi günkü toplantıdan sonra açıklayacak. Görevden alınan yardımcısı Boekamp’la birlikte Almanya’ya giden genç teknik adam da pazartesi günü dönecek.

Yusuf’u nasıl anlatmazsın?

G.Saray’ın iki antrenörü ile yolların ayrılmasında son darbeyi indiren isimse bir bakıma Bursaspor’un tecrübeli yıldızı Yusuf Şimşek oldu. Yusuf’un kaybedilen maçta çok rahat oynaması ve adeta tek başına G.Saray’ı yıkması sarı kırmızılı yönetimi çileden çıkardı. Önceki gün Ümit Davala ile bir görüşme yapan Futbol Komitesi’nin, "Bursaspor’da Yusuf Şimşek gibi bir futbolcu var. Böyle bir futbolcunun varlığından Skibbe’ye nasıl bahsetmezsin? Güvenimizi boşa çıkardın" diyerek istifasını istedikleri öğrenildi. Ümit Davala’nın yanı sıra, etkisiz olduğu belirtilen diğer yardımcı antrenör Edwin Boekamp da dün görevden alındı.

Yardımcıları gönderildiği için moralinin bir hayli bozuk olduğu belirtilen teknik direktör Skibbe’ninkötü gidişinin devam etmesi halinde de yerine Frank Rijkaard’ın düşünüldüğü öğrenildi.

Rijkaard’la görüştüler

Sarı kırmızılı yöneticilerin, 19 Eylül tarihinde Hollandalı teknik adama teklifte bulunduğu, ancak yüksek maliyetinin bu transferi zorlaştırdığı ifade edildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler