« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Aslan'a domuz gribi maskesi

Sarı kırmızılılar, domuz gribinin sık görüldüğü Romanya’ya bugün yapacağı yolculuk öncesi hastalıktan korunmak için özel maske takacak. Kimseyle tokalaşmayacak.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

G.SARAY’da bugünkü Bükreş yolculuğu öncesi domuz gribi alarmı... Son aylarda dünyada ve Avrupa’da hızla yayılan ve Türkiye’de de görülen domuz gribine karşı dün Florya Metin Oktay Tesisleri’nde tüm önlemler alındı, futbolcular uyarıldı. Domuz gribinin sık görüldüğü Romanya’ya gidecek olan G.Saray kafilesinde herhangi bir sorun yaşanmaması adına kulüp doktorlarının da onayı ile hazırlıklar yapıldı. Hastalıktan korunulması amacıyla dikkat edilmesi gerekenler sarı kırmızılı takımın yıldız futbolcularına bir bir anlatılırken, oyunculardan her adımlarına dikkat etmeleri istendi.
Maskeleri çıkarmayın
Bu arada kulüp kafilede bulunan tüm futbolcular, teknik heyet ve yöneticiler için özel maskeler getirtti. G.Saray kafilesinin yolculuk esnasında bu maskeleri takacağı, havaalanında da sorun yaşanmaması adına maskelerini çıkarmayacakları ortaya çıktı. Ayrıca kafilede yer alanlara antibaktariyel jeller de dağıtılacak. Doktorlar, kafilede yer alanlardan jelleri sık sık kullanmalarını ve çevreye elle temastan kaçınmalarını istedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler