Gündem Haberleri

  Aslan Sultan Karacabey'e gönderildi

  Serhat Tezcan / DHA
  25.05.2011 - 12:59 | Son Güncelleme:

  BURSA’nın İnegöl ilçesinde, yapılan ihbar üzerine hafif ticari araç içerisinde ele geçirilerek, Hayvanat Bahçesi’ne getirilen ’Sultan’ adlı 2 yaşındaki aslan, doğal yaşama alıştırmak için dün Karacabey Hayvan Barınağı’na gönderildi.

  ASLAN SULTAN BÖYLE TAŞINDI / FOTO GALERİ

  Bursa’nın İnegöl İlçesi’nde geçen hafta pazartesi günü, hafif ticari araçta, bakıcılığını Ayhan Kızıldağ’ın yaptığı erkek aslan bulundu. Jandarma ekipleri, araç içersinde jandarmaya getirdikleri ’Sultan’ adlı aslanı daha sonra Bursa Hayvanat Bahçesi’ne teslim etti. Hayvanat bahçesinde tutulan aslan, dün Karacabey Hayvanat Behçesi’ne gönderildi. Aslanın doğal yaşamına bir an önce alışması için buraya gönderilidiği öğrenildi.

  İstanbul Kadıköy’de henüz 2 aylık iken Serhat Koç tarafından alınıp, Afyonkarahisar’da bir çiftlikte Aydın Kızıldağ tarafından bakılan aslan, bakımı zorlaştığı için Serhat Koç’un Çanakkale’deki çiftliğine götürülmek istenirken jandarma tarafından ele geçirildi. Aslan, yeni yerinde doğal ortama hazırlanana kadar özel bölümde tutulacak. Sağlık durumu iyi olan ’Sultan’ın günde iki tavuk verildiği öğrenildi.

  Çevre ve Orman Bakanlığı, "Kara Hayvancılığına Muhalefet" suçundan bakıcısına 3 bin TL para cezası kestiği aslanı, tesbit edilmesi halinde doğal ortamda yaşaması için ülkesine teslim edecek.

  Aslan Sultan Karacabeye gönderildi

  DANA FERHAT ARABADA TAŞINMIŞTI


  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı