« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Aslan kurban edildi

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Yavuz GÖKMEN

Bu maçın özeti şudur: Fatih Terim, G.Saray'ı Prag'da kurban etti. Açıkçası, onun kendisini futbol dehası zannettiğini biliyordum, ama bu maçta delilik ve dehayı birbirine karıştırarak, alabileceğimiz bir maçı böylesine dayak yiyerek vereceğini tahmin etmiyordum. Nereden bilebilirdim ki, Fatih Terim hala G.Saray'ı deneme tahtası gibi kullanacak ve sonunda yılların aslanını kurban taşına yatıracak.

Yatırdı ve kanını Prag'da yeşil çimenlere bir güzel akıttı.

Eğer G.Saray bu maça kendi 3-5-2 taktiği, ideal kadrosu ve normal motivasyonu ile çıksaydı, bence maçı alabilirdi. Ancak, daha maç başlamadan elimize gelen kadrolar, bana inanılmaz bir şok yaşattı. Maç başladıktan sonra görüldü ki, G.Saray emekliler kahvesindeki ihtiyarlar gibi sahada adeta nargile içiyor ve karşısındaki takımı uyutarak hızlı hücumlarla gol atmayı hayal ediyordu. Ve gene görüldü ki, karşı takım da top oynamamaktadır ve bu takıma saldırıldığı taktirde çökertmek kolayca mümkün olacaktır.

Ama Fatih Terim, hayallerinden ancak golü yedikten sonra uyandı ve Hagi ile zaten 10 kişi başladığı Vedat İnceefe atılıp, 9 kişi kalınınca, normal sistemine döndü. G.Saray, işte o zaman oynamaya başladı. Ama artık çok geç olmuştu.

Hakan Ünsal'ın atılmasıyla 9 kişi kalan G.Saray, yaralı aslanlar gibi savaştı. Demek ki, sorun futbolcularda değil, onları antrene edemeyen ve taktik veremeyen teknik heyetteydi. Hep birlikte Galatasaray'a yazık ettik.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler