« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Aslan’ı göklere çıkardılar

Galatasaray’ın, Olympiakos’u 1-0 yenmesi Yunan basınında geniş yer buldu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Komşu medyası, Olympiakos’un sahadan ağlarında tek golle ayrılmasını da şans olarak değerlendirdi, sarı kırmızılıları göklere çıkardı. Spor gazetesi Derby, kırmızı beyazlı ekibin her alanda korkunç güçsüzlükler sergilediğini belirterek, "En korkunç halleriyle sahaya çıktılar. Sahadan 5-0’lık skorla ayrılmadığına şükretmeli" diye yazdı.

Sportday gazetesi ise "Olympiakos, beraberliği de hak etmiyordu" başlığıyla çıkarken, temsilcilerinin uyanmakta çok geç kaldığına dikkat çeken Goal News, kırmızı beyazlıların şansını kovalayamadığını yazarak, şu ifadelere yer verdi:

"Damakta kalan tat her ne kadar alınan mağlubiyetin acı tadı olsa dahi, Pire ekibi son dakikaya kadar topun peşini bırakmadı, ancak yine de Türk takımının savunma boşluklarından pay çıkarmayı başaramadı."

Kahraman Kewell

"Durumu karanlık Olympiakos" başlığını kullanan Filathlos gazetesi ise Yunan ekibinin İstanbul’da görülmeye değer hiçbir şey sergilemediğini yazdı.

Avustralya Haber Ajanjsı (AAP), abonelerine geçtiği haberde milli yıldızları Harry Kewell’ın ilk yarı da 3 net gol pozisyonunu harcadığını ama herşeye rağmen Nikopolidis’ı avladığını yazdı. UEFA ise maçın kahramanı olarak Kewell’ı ön plana çıkardı. UEFA, "İstanbul’da attığı golle Galatasaray’a 1-0’lık zaferi yaşatan Kewell, kahramandı" yorumunu yaptı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler