« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Aslan gibiyiz

G.Saray Teknik Direktörü, "Takımdaki sıkıntılara rağmen, havamız çok iyi. İlişkiler ve arkadaşlık üst düzeyde. Hep beraber şakalaşıp, hep beraber gülüyoruz. 4 puanlık farkı kapatıp, şampiyon olmak istiyoruz" dedi.

ALİ NACİ KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME
GALATASARAY Teknik Direktörü Eric Gerets, parasal sıkıntılara ve kadrodaki eksiklere rağmen, şampiyonluk için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. Belçikalı hoca, dün Florya Metin Oktay Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısında, iddialı açıklamalarda bulundu. Gerets, şunları söyledi: "Rakibimizle aramızdaki 4 puanlık farkı kapatmak zorundayız. Tek hedefimiz bu. Amacımıza ulaşmak için iyi bir başlangıç yapmak zorundayız.

Bunu yapacağımızdan eminim. Devre arasında yaptığımız çalışmalar olumlu geçti. Sportif açıdan iyi yoldayız. İki futbolcumuz Afrika Kupası’na gitti. Cezalı ve sakat futbolcularımız var. Bu durum, bizim açımızdan Konyaspor maçı öncesi büyük eksiklik. Onların yokluğunda sahada süpriz isimler görebilirsiniz. Genç futbolcularım çok iyi çalışarak sahada olmayı hak ettikleri için kadroda yer almayı başardılar.

Takımdaki sıkıntılara rağmen, havamız çok iyi. Bu da beni gerçekten çok sevindiriyor. Takım içindeki ilişkiler ve arkadaşlık üst düzeyde. Hep beraber şakalaşıp, hep beraber gülüyoruz. Necati, Hasan ve Ümit gibi isimler daha çok sorumluluk almaları gerektiğini biliyorlar. G.Saray’ı güzel günler bekliyor. İkinci devreye umutla bakıyoruz. Konyaspor maçında sahada 11 aslan göreceksiniz. Disiplinli oynayacağız. Herkese iyi bir maç izlettireceğiz."

Gerets, paraların ödenmemesi ihtimalinin hatırlatılması üzerine, "Bunun bir krize neden olacağını düşünmüyorum. Hiçbir oyuncum bana parasal sorunlarının olduğunu söylemedi. Ödeme olmasa bile bizde kriz yaşanmaz" derken, Ayhan ve İliç’e verilen cezalara ve itirazlarının geri çevrilmesine tepki gösterdi. Belçikalı hoca, "Cezalarda indirim olmamasına çok şaşırıyorum. Neden böyle bir karar verildiğini anlamıyorum. Türkiye’deki spor olaylarını çok iyi anlamıyorum" dedi. Ve şöyle devam etti:

"Ayhan ve İliç suçsuz demiyorum. Yaptıkları hatalar var. Ancak diğer kararlar da ortada. Kararların bu düzeyde olmasını tasvip etmiyoruz." F.Bahçe’nin Appiah için yaptığı başvurunun Afrika Kupası’nda bulunan Song ve Saidou için yapılıp yapılmayacağı hakkındaki soruya Gerets, şu karşılığı verdi: "Böyle bir şey düşünülmedi. Zamanlama açısından da bu olmadı. Üstelik günü birliğine getirilen futbolcunun yarardan çok zararı oluyor."

Belçikalı hoca, "Paralar ödenmezse, takım içinde moral bozukluğu olmaz mı? Bu sizi tedirgin etmiyor mu? Bu durumu daha ne kadar süre göğüsleyeceksiniz?" sorusuna, "Sezon sonuna kadar" yanıtını verdi. Kadrosundaki genç futbolculara güvendiğini de söyleyen Gerets, "Herkes Uğur’un kaç yaşında olduğunu unutmasın. Rakiplerden iyi oldukları zaman gençleri sahada göreceksiniz. Arda ve Zafer de tecrübe kazanıp, geri dönecekler" dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz