« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Aslan gibi ayaktayım

Biri Fenerbahçeli, diğeri Galatasaraylı ve Beşiktaşlı doktorların kendisini iyileştirdiğini belirten Galatasaray Başkanı, "Bıçak altına yattım ama yıkılmadım. Her şeye rağmen kulübüme hizmete devam edeceğim" diye konuştu.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME
İKİ hafta önce pankreasındaki bir kitle nedeniyle bıçak altına yatan Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, dün "Yıkılmadım, dimdik aslan gibi ayaktayım" mesajı verdi. Ameliyat olduğu Memorial Hastanesi’nde basın toplantısı düzenleyen Canaydın, "Hastalığın sevilecek bir yanı yok. Tabii ki bende sevmedim. 6 senedir başkanlık koltuğundayım. Bugüne kadar insanların seveni kadar, sevmeyeni de olduğu görüşündeydim. Ancak bu olayın bana ne kadar sevenimin olduğunu göstermesi, beni çok mutlu etti. Sevenimin daha fazla olduğuna inandım. Beni 3-5 kişi sevmiyor olabilir. Hala aleyhimde konuşabilirler ama bunlar bana yalnızca, moral verir" dedi.

Ciddi bir olay atlattığını vurgulayan Canaydın, şöyle devam etti: "Genel cerrahideki en zor operasyonu geçirdim. Ancak bu mereti, pankreas illetini atlattık. Artık o kitleyi attık, gitti. Aslan gibiyim. Yıkılmadım ve dimdik ayaktayım. Hiçbir şeye bakmadan G.Saray’a hizmet etmeye devam edeceğim. İnsanlar, yardım elini uzattılar, bana destek oldular. Politikada en üstten en alt seviyeye kadar herkesin gösterdiği sevgi bana güç verdi ve dimdik ayağa kalkmamı sağladı. G.Saray iyi gidiyor. Bundan sonra da daha iyi olacak."

Çok duygulandım

Kayserispor’un, kendileriyle oynadığı maçta sahaya "Geçmiş olsun Özhan Başkan" pankartı ile çıkmasının kendisini çok duygulandırdığını da vurgulayan Canaydın, "Hemen telefona sarıldım ve Kayserispor Onursal Başkanı Mehmet Özhaseki’ye teşekkür ettim. Gerçekten bu olay beni mutlu etti. Biz 3 büyük kulüp aramızda her zaman birbirimize destek veririz. Ancak bu olayın Anadolu’ya da taşınması beni duygulandırdı" diye konuştu.

Amerika’da ameliyat olmayı kabul etmediğini de dile getiren Canaydın, şunları söyledi: "Doktorum Prof. Dr. Münci Kalayoğlu bana Amerika’ya birlikte gidelim dedi ve dünyada bu alandaki ilk 5 doktoru buldu. Ancak ben onlara ’Beni yabancıların eline bırakmayın’ dedim. Biri F.Bahçeli, biri G.Saraylı diğeri ise Beşiktaşlı doktorlarım beni iyileştirdi. Onlara güvenmenin karşılığını aldım. Atatürk’ün dediği gibi kendimi Türk hekimlerine emanet ettim. Fenerli olan doktorum Prof. Dr. Koray Acarlı, içime F.Bahçe plaketi koyduğunu ve her röntgende bunun gözükeceğini söyledi. 8 saat benimle uğraştılar. İyi ki kendimi bu ekibe emanet etmişim. Adeta bir Milli Takım gibi olduk."

Başkanın kanı kırmızı

 CANAYDIN’ın ameliyatını gerçekleştiren ekipten Prof. Dr. Münci Kalayoğlu, "Bugüne kadar çok prens-prenses ameliyat ettim. Ancak bu kadar sevilen ve Türk halkına mal olmuş birinin ameliyatına gireceğim aklıma gelmezdi" dedi. Kalayoğlu, "Başkanın kanı sarı, kırmızı mı akacak diye açıp baktım. Ancak, kanı kırmızı akıyor" diye konuştu.

Dikişler sarı lacivert

 FENERLİ
olan Prof. Dr. Koray Acarlı da, "Başkanın içindeki dikişlerdeki iplikler sarı lacivert" diyerek herkesi kahkahalara boğdu. Bu arada Kalayoğlu, Canaydın’a dönerek, "Başkan benim gözlerim az görüyor. Bunu atlamış olabilirim" dedi. Canaydın da bunun üzerine, "Baygın halimle bakamadım. Beni kızdırma. Hastanedeki hemşireler G.Saray forması giyer" diye noktayı koydu

Bunları da Beğenebilirsiniz