OSMANİYE HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Aslan: Ek gösterge tüm memurları kapsamalı

DHA
29.05.2018 - 10:53Son Güncelleme :
DHA

OSMANİYE, (DHA) - TÜRK Büro-Sen Osmaniye Şube Başkanı Beyazıt Aslan, ek göstergenin tüm memurları kapsaması gerektiğini söyledi.

Şube Başkanı Beyazıt Aslan, yazılı açıklamasında, "Bilindiği üzere, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “Polis, Hemşire, Din Görevlisi, Öğretmen ve diğer idarecilerimizin ek göstergelerini 3600 puana çıkartacağız” demiştir.Bu açıklamalar memurlarımız adına olumlu gelişmeler olmakla beraber eksik kalmıştır. Hiç ek gösterge alamayan ve ek göstergeleri çok düşük olan memurlarımız unutulmuştur" dedi.
Ek gösterge meselesinin bir bütün olarak ele alınması, tüm unvanlara ek gösterge verilmesi ve ek gösterge hakkından yararlanamayan memurun kalmaması gerektiğine dikkat çeken Başkan Aslan, "Bu durum Anayasamızın eşitlik ilkesine aykırı olup, aynı kurumlarda görev yapan memurlar arasında da çalışma barışının bozulmasına sebep olmaktadır. Hükümet yetkilileri bu eşitsizliği acilen çözüme kavuşturmalı ve memurlarımızın mağduriyetlerini ivedilikle gidermelidir. Hayata geçirilecek olan düzenleme, belirli meslek grupları ile sınırlı kalmamalıdır" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Aslan: Ek gösterge tüm memurları kapsamalı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı