« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Aslan da rüya takım kuracak

Kübalı smaçörle 15 gündür gizlice görüşen Cimbom, Neslihan için de sezon sonu Eczacıbaşı Vitra ile masaya oturacak...

Celal DEMİRBİLEK
SON GÜNCELLEME

GALATASARAY ile Fenerbahçe arasındaki ezeli rekabetin ateşi kadın voleybolunu da sardı... Sarı kırmızılı kulüp, Acıbadem Grubu ile yaptığı işbirliği sayesinde Aroma Birinci Ligi ile Dünya Kulüpler şampiyonluklarını kazanan ve Avrupa Şampiyonlar Ligi’nde de final oynayan sarı lacivertlilere kafa tutacak bir takım kurmak için girişimlere başladı.

Vurduğu top petrol fışkırtır!
Gelecek sezonun süper kadrosunu kurmak için düğmeye basan Galatasaray’ın transfer listesinin en başında dünyanın 1 numaralı smaçörü Kübalı Rosir Calderon Diaz ve Eczacıbaşı Vitra’nın yıldızı Neslihan Darnel yer alıyor. Sarı kırmızılı kulübün voleyboldan sorumlu yönecisi Yalçın Orhon, Küba’nın efsanevi lideri Fidel Castro’nun ‘orkidem’ diye seslendiği Calderon’u renklerine bağlamak için 15 gündür yoğun bir çaba harcıyor. Orhon’un, Fenerbahçe Acıbadem’in devreye girerek fiyat artırmasını önlemek için transfer çalışmalarını büyük bir gizlilik içinde yürüttüğü öğrenildi.

26 yaşında ve 1.91 metre boyundaki Calderon, son derece sert smaçları ile tanınıyor. 3.3 metre smaç, 3.16 metre blok yüksekliği olan Kübalı voleybolcu için, “Blokların üzerinden toplara öyle sert vurur ki, yere düşen top petrol fışkırtır” tanımlaması yapılıyor. Küba Milli Takımı’nın vazgeçilmez oyuncuları arasında yer alan Calderon, 2005 Dünya Grand Prix’si, 2006 Dünya Şampiyonası ve 2008 Pekin Olimpiyatları’nda ‘en iyi smaçör’ seçildi. Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Yalçın Orhon’un, Calderon’un Rus menajeriyle pazarlıkta son aşamaya geldiği ve transferinin birkaç gün içinde bitireceği belirtildi.

Eşi Galatasaray’da
Listedeki diğer yıldız Neslihan Darnel ise, en iyi Türk kadın voleybolcu olarak kabul ediliyor. Halen Eczacıbaşı Vitra ile 2 yıllık sözleşmesi bulunan milli sporcunun transferi şu an için zor görünse de, sarı kırmızılı yönetiminin bu oyuncuyu almakta kararlı olduğu ifade ediliyor. 27 yaşındaki ve 1.87 metre boyundaki Neslihan’ın, Galatasaray Medical Park Sportif Direktörü Orkun Darnel’in eşi olması, Cimbom’un bu transferdeki en büyük kozu. Sarı kırmızılıların sezon sonunda Eczacıbaşı Vitra ile masaya oturacak.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz