"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

Aslan burcunun parayla ilişkisi

Bonkör, lüksü seven, gösterişten hoşlanan Aslan için para biriktirmek neredeyse imkansız gibidir.

Ancak gücü çok seven Aslan, parayı da bir güç aracı olarak algıladığı için, mümkün olduğunca standardını korumaya gayret eder. Tüm ihtiyacı olanlara ayrım yapmadan yardım etmesine rağmen, kendi muhtaç durumda olmaktan nefret eder. Bu durumdaki Aslan’ın en yakınlarından bile yardım istemesi neredeyse hayatını kaybetmekle eşdeğerdir. Onurunu ve gücünü her şeyin önünde tutan Aslan, risk almayı da sever ve doğal görür. Kumar ya da talih oyunları finansal pozisyonunu sarsan en büyük dezavantajlarıdır.
Çocuklarına karşı çok dayanıksız olan Aslan, maddi olarak da elinde ne varsa kullanarak, onların istediğini yapmaya çalışır. Arkadaşlarıyla birlikteyken, kimsenin elini cebine sokmasına izin vermeyen Aslan, zaman zaman finansal olarak da suistimal edildiğinin farkına geç varabilir.
Saygı görme ve takdir edilme ihtiyacı yoğun olduğu için, parasızken kendini zavallı hissederek, toplumsal paylaşımlara girmekten sakınır. Doğal bir risk sever olan Aslan borsada ve diğer spekülatif alanlarda başarılıdır. Ancak aşırı riskleri almaktan hiç çekinmemesi, uçurumun kenarını görmesine de neden olabilir. Emlak borsası, altın borsası da Aslan’ın başarılı olabileceği alanlardır. Bunun dışında değerli taşlar ve madenlerle yatırım yapmak da Aslan için uygun bir seçim olacaktır.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI