MERSİN HABERLERİ

’Asla Yalnız Yürümeyeceksin’ Projesi

IHA
29.10.2015 - 15:12Son Güncelleme :

AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI TARAFINDAN YÜRÜTÜLEN PROJE KAPSAMINDA, MERSİN'DEKİ ENGELLİLERE YÖNELİK BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI.

IHA

Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından yürütülen ’You’ll Never Walk Alone’ (Asla Yalnız Yürümeyeceksin) projesi kapsamında, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin engelli bireylere yönelik yaptığı çalışmalar ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Bulgaristan, Yunanistan, İtalya, Litvanya, Makedonya, Romanya ve Türkiye olmak üzere 7 farklı ülkeden 49 gencin katıldığı toplantı, Mersin Büyükşehir Belediyesi Spor Kompleksi’nde gerçekleştirildi. Dünyanın farklı yerlerinde engellilere yönelik yapılan hizmetlerin ve çalışmaların karşılaştırılmasını amaçlayan proje kapsamında çalışma yapan 49 genç, Mersin Büyükşehir Belediyesi Engelliler Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen hizmetler ve çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Avrupa’da ve diğer ülkelerde yaşayan engelli gençlerin durumuna dikkat çekmeyi ve bu sorunu gündeme getirmeyi hedeflediklerini belirten proje yöneticisi Erdem Güler, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin kendilerine verdiği destekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin engelliler için yaptıkları çalışmaları görmek ve yorum yapabilmek adına burada bulunuyoruz. Mersin Büyükşehir Belediyesi bize her anlamda çok yardımcı oldu. Bizim için en önemlisi ise yapılan bu toplantı ile birlikte, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin engelliler adına yaptığı çalışmalar hakkında bilgi almak oldu. Bu toplantı, proje kapsamındaki gençlerin bilgilendirilmesi ve Türkiye’nin profili açısından çok önemli" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden ’Asla Yalnız Yürümeyeceksin’ Projesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 15 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ’Asla Yalnız Yürümeyeceksin’ Projesi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı