MERSİN HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

ASKON’da Başkan Hasan Arslan

DHA
10.06.2018 - 12:39Son Güncelleme :

MERSİN’de İbrahim Özdoğru'nun görevinden ayrılması nedeni Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Şube Başkanlığı’na işadamı Hasan Arslan getirildi.

DHA

ASKON Başkanı Hasan Arslan, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte dernek binasında bir toplantı düzenledi. Topantıda konuşan Arslan, derneğin kuruluşundan bu yana Türkiye ve dünyada AR-GE, üretim, istihdam ve ihracat çözümleri için çalıştığını söyledi. Eski Başkan Özdoğru’ya bugün kadar yaptığı özverili çalışmalarından dolayı teşekkür eden Arslan, "Hükümetimiz 3 seçim 1 referandum 1 hain darbe girişimi ve sayısız dış güçlerin oyununa maruz kaldığı birçok süreçten geçti. Bizler ASKON ailesi olarak 6'nci dönemde ülkemiz bekası için 15 Temmuz hain darbe kalkışmasında elimize bayrağımızı alarak bu kirli oyunlara ilk tepki veren ve öne çıkan STK olduk. ASKON başkanı ve yönetimim olarak bugün 'Şahlan Mersin sloganı ile yeni bir yola çıkıyoruz. Hedefimiz ASKON asil duruş vizyon ve felsefesine uygun, yeni ve yenilikçi projelere öncelik vermeyi hedefliyoruz" dedi.

Önceliklerinin gençlerin beyin göçüne engel olarak, proje ve çalışmalarında yanlarında olmak olduğunu ifade eden Arslan, "Endüstri 4.0 konuşulduğu dönem de inovasyon, Ar-ge ve teknoloji üretimini önemsiyoruz. Ekonomik ve ihracat dengelerine katkı sunmamız, ülke refahı ve ekonomimiz için bir umut ışığı olacaktır. Kadınlarımıza sunmayı hedeflediğimiz pozitif ayrımcılık ile iş istihdamında öncelik verilmesi, yönetim anlayışının gelişmesi ve sosyal sorumluk projeleriyle sürdürülebilir bir şekilde artırılması için çalışmalar yürüteceğiz. Önümüzdeki 2 hafta için de önemli bir seçim sürecine giren ülkemiz, Cumhur ittifakı ile ülkemiz üzerin de oynanan her türlü oyun ve ihanete karşı dik, kararlı ve güçlü bir irade ile çıkacağına inancımız tamdır" diye konuştu.

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Merkez haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Merkez ilinden ASKON’da Başkan Hasan Arslan hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Haziran 2018 tarihinde saat 12 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ASKON’da Başkan Hasan Arslan haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı