BİTLİS HABERLERİ

ASKON Bitlis Şubesi Basınla Bir Araya Geldi

IHA
28 Temmuz 2015 - 12:54Son Güncelleme : 28 Temmuz 2015 - 12:55

ASKON BİTLİS ŞUBESİ, BASINLA BİRARAYA GELDİ

IHA

Merkezi İstanbul’da olan Anadolu Aslanları İşadamları Derneği’nin (ASKON) Bitlis Şubesi Yönetim Kurulu, basın mensuplarıyla bir araya geldiler.
Tatvan ilçesinde düzenlenen kahvaltıda basınla bir araya gelen ASKON Bitlis Şubesi Yönetim Kurulu üyeleri, dernek faaliyetleri ve projeleriyle ilgili bilgi verdiler. ASKON’nun 28. şubeliğini Bitlis’e aldıkları için mutlu olduklarını ifade eden Anadolu Aslanları İşadamları Derneği Bitlis Şubesi Başkanı İlker İbiş, “Derneğimiz, misyon olarak ülkenin rekabet gücünü artırmak, ekonomide ahlak ilkelerini önceleyerek ve haksızlıkların giderilmesi için mücadele vererek iktisadi hayatın ahlaki temelde şekillenmesine katkı sağlamayı hedeflemektedir. Ülkemizin ve dünyanın adalet temelinde, yeniden şekillenmesi için haklı zenginlikleri destekleyen, derneğimizin üyelerinin kurumsal altyapılarını güçlendirme, üyeler arasında sosyal, ticari ve mali şuuru güçlendiren bir yapıda hizmet verme, iş çevrelerinin yararlanmasını sağlayacak platformlar ve fırsatlar oluşturma, işbirliği alanlarında projeler üretme ve aynı misyonu paylaşan ulusal ve uluslararası kuruluş ve müteşebbislerle sağlıklı ilişkiler kurmayı amaçlayan bir yapısı bulunmaktadır. Biz ASKON Bitlis Şube üyeleri olarak kentimize yaraşır projeler üretmek adına, bir araya gelmiş bulunuyoruz. Derneğin faaliyetlerine ve eğitim programlarına, Bitlisli işadamlarımızın katılımını sağlamak suretiyle Bitlis iş dünyasının yeni projeler geliştirmesini ve diğer illerimizdeki işadamlarıyla daha geniş çapta bağlantılara geçilmesini amaçlamaktayız. Bitlisli işadamlarımızın yeni girişimlerini, Bitlis’in gücüne güç katacak, yerel sermayenin güçlenmesiyle beraber kente diğer illerden sermaye akışını ve yatırımları çekeceğiz. Neticede ilimizin istihdamını arttıracak ve halkımızın refah düzeyine katkı sağlayacaktır. Dernek olarak siyaset üstü bir düşünceyle Bitlis’imizi gelecek nesillere daha yaşanır ve müreffeh bir kent olarak teslim etmek temennisiyle buradayız. İlimizde bulunan tüm kamu kuruluşları, üniversite, ticaret ve sanayi odaları, esnaf odaları, sivil toplum kuruluşları, yerel yönetimler, meslek odaları ve belediyelerle işbirliği içerisinde olarak; ilimizin sanayisine, turizmine ve eğitimine destek olacak ve bu konularda çözüm ortağı olmak için gayret edeceğiz. Sağlıklı bir ekonominin temeli hak ve adaletin telakkisidir. İş dünyasında bu telakkiye yaygınlık ve etkinlik kazandırılması temel bir hedefimizdir” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bitlis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bitlis ilinden ASKON Bitlis Şubesi Basınla Bir Araya Geldi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Temmuz 2015 tarihinde saat 12 54’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ASKON Bitlis Şubesi Basınla Bir Araya Geldi haberi güncellenecektir.

  BİTLİS NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Ağustos 2017, Cumartesi
  • İmsak
   03:35
  • Guneş
   05:22
  • Öğle
   12:26
  • İkindi
   16:11
  • Akşam
   19:09
  • Yatsı
   20:42
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı