Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Aşklarını haykırmak için minareye çıktılar

  Hakan ÇELİKBAŞ/SAMSUN, (DHA)
  04.08.2009 - 12:29 | Son Güncelleme: 04.08.2009 - 13:08

  Samsun'da içki içtikten sonra gece yarısı caminin minaresine çıkıp sevgililerinin adını bağırarak söylemek isteyen 4 kişiyi, olay yerine gelen polis engelledi. Bu kişilere Kabahatler Kanunu'na göre 69'ar lira ceza uygulandı.

  Olay, İlkadım İlçesi Unkapanı Mahallesi'nde saat 01.00 sıralarında meydana geldi. 25 yaşındaki Serdar K. ile Serdar İ., 26 yaşındaki Onur M. ve 24 yaşındaki Ömer K., birlikte içki içerek sohbet eetmeye başladı. Bu kişiler daha sonra “Kim sevgilisini daha çok seviyor minareden bağırarak söylesin” diyerek mahalledeki Süleyman Efendi Camii'ne gitti. Camiye pencereden giren 4 kişiyi görenler polisi arayarak “Camiye hırsız girdi” ihbarında bulundu.

  Polisler kısa sürede olay yerine geldi ve cami içinde yaptığı aramada kimseyi bulamadı. Bu sırada sevgililerinin adını bağırarak ilan etmek üzere minareye çıkan Serdar K., Serdar İ., Onur M. ve Ömer K.'nin minareye çıktığını fark eden polisler hemen peşlerinden giderek, onları yakaladı.

  Gözaltına alınarak Unkapanı Polis Merkezi’ne götürülen 4 kişi, hırsızlık için camiye girmediklerini, sadece aynı mahallede oturan sevgililerinin adını bağırarak ilan etmek için minareye çıktıklarını söyledi. Sabaha kadar polis merkezinde tutulan 4 genç, bugün Cumhuriyet Savcılığına sevk edildi.

  Polisdeki ifadelerini yineleyen 4 şüpheli, Cumhuriyet savcılığında Kabahatler Kanunu uyarınca ‘Sarhoş olarak başkalarının huzur ve sükununu bozmak' suçundan 69'ar lira para cezası verilerek serbest bırakıldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı