Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Aşkından cezaevi kuryesi oldu

  Hürriyet Haber
  08 Nisan 2016 - 08:56Son Güncelleme : 08 Nisan 2016 - 10:16

  Sırtına telefon ve uyuşturucu bağlanan erkek güvercin, yükü ağır gelince dişisinin olduğu koğuş yerine farklı bir alana indi. Sırtındaki posta alınan kuş uçarak kayboldu.

  Star Gazetesi'nden Tuğba Ceyhan'ın haberine göre, alınan sıkı güvenlik önlemleri sayesinde Muş Cezaevi'ne telefon ve esrar sokamayan bir mahkum çok eskiden kalma bir yönteme başvurdu.

  Bir dişi bir erkek iki güvercin besleyen mahkum zamanla güvercinleri birbirine aşık etti. Daha sonra erkek güvercini salan mahkum, dişi güvercini de kendi koğuş bahçesinde tuttu. Mahkum dışarıdan anlaştığı tanıdıkları vasıtasıyla güvercinin üzerine esrar ve telefon bağlattırdı.

  Sırtına uyuşturucu ve telefon yüklenen erkek güvercin, dişisine ulaşmak için yola çıktı. Ancak üzerindeki yükü daha fazla taşıyamayan güvercin, dişi güvercinin bulunduğu koğuşa ulaşamadan başka bir koğuşun havalandırma boşluğuna inmek zorunda kaldı.

  Olayı fark eden bir mahkum yetkililere haber verince, plan da ortaya çıkmış oldu. Yetkililerin güvercinin üzerindeki yükleri çıkarmasının ardından güvercin kaçtı. Yöntemin ortaya çıkması üzerine cezaevi yöneticileri önlem aldı.

  Etiketler: Muş Cezaevi , Güvercin , mahkum
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı