« Hürriyet.com.tr

Aşkın tek kurbanı hiç aşık olamayandır

“Aşk kadını” Gülşen geri döndü! Müzik eğitimi almaya gittiği Londra’dan bir yıl sonra dönen ünlü şarkıcı, orada neler yaşadığını, yeni albümünü ve ‘aşk’ı Elle dergisine anlattı.

Hürriyet Haber
X

YENİ İMAJIYLA GÜLŞEN   

* Uzun zamandır yoksun, nerelerdeydin?  
  
- Fiziksel olmasa da aslında buradaydım, sadece uzaktan seyretmek istedim. Yeni insanlar tanıdım, farklı kültürler ve yerler gördüm. Sağır ve kör olmaktan kaçtım, dinlemeyi değil duymayı, bakmayı değil görmeyi tercih ettiğim için gittim. Doğru insanları bekledim. Özellikle de Ozan Çolakoğlu’nu. Benim için bu albümdeki en önemli, hatta kilit noktası olabilecek o ismi sadece iki yıl beklemeyi tercih ettim. Eğitimime devam etmekten de vazgeçmedim. Sırf bu yüzden son bir yılımı çoğunlukla Londra’da geçirdim.
    
* Yokluğunda neler yaptın?

- Londra’ya müzik eğitimi almaya gittim. Orası bana çok şey kattı. Bir sinemadan, tiyatrodan ya da mimari bir yapıdan ilham aldım. Yüzyıllar önce yapılmış bir yapıyı izledim tüm gün ve o yaşanmışlıkların heyecanıyla fikir geldi aklıma. Bu fikirler bambaşka bir Gülşen yarattı.

* Kaç tane yeni şarkı yazdın?

- Yeni albümde 11 şarkı var. Tüm söz ve müzikler bana ait. Bir de Nazan Öncel’den aldığım cover bir parça var.

ARTIK BÜYÜK CÜMLELER KURMAKTAN KAÇINIYORUM                

* Neler değişti hayatında? Aldığın yeni kararlar var mı?


- şu anda yeni aldığım kararlar diye sayabileceğim belirgin ve net cümleler yok. Ancak bir karar vermem gerektiğinde anlıyorum kendimdeki değişimi. Sadece şunu söyleyebilirim; artık büyük ve abartılı cümlelerden kaçınıyorum. “Asla” ile başlayan ve sonu olumsuz biten tüm cümleler, hayatta insanın karşısına çıkabiliyor. Bu hesaplaşmayı yaşamaktansa, mantıklı ve beni yormayacak cümleler kullanmayı tercih ediyorum. Değişmeyen tek konu, sanatsal yönden önem taşıyan, özen gösterilmiş, kaliteli işler içinde olma isteğim.

* Yeni albüm hakkında söylemek istediklerin neler?

- Bu albüm için çok çalıştım. Belki çok uzak kaldım herkesten ama değdiğine inanıyorum. A’dan Z’ye albümün bütün aşamalarında hatta her zerresinde alın terim var diyebilirim.

* 2010’da sahnede nasıl bir Gülşen olacak?

- Kıyafetimden şarkılarıma, sahnedeki duruşuma kadar ruhumdaki bütün gelgitlerin yansımalarını da taşıyan, biraz asi, biraz sıra dışı, izleyen ve dinleyen insanlar için her detayın özenilerek hazırlandığını fark edecekleri, yani “ezber bozan bir Gülşen” olacak karşılarında.

OLUMSUZ HABERLERE SESSİZ KALIYORUM

* Özel hayatın için neler planlıyorsun?


- Özel hayatımda çok planlı yaşamayı sevmiyorum. ış hayatımda sürdürdüğüm planlı ve kontrollü tavrımı özel hayatıma taşımamak kişisel tercihim. Ama albüm çıkışıyla birlikte zaten yoğun bir döneme girdim. Bu albüm hazırlığından dolayı iki yıldır neredeyse hiçbir konser teklifini kabul etmemiştim. O yüzden güçlü ve heyecanlı duygularla konserden konsere koşturacağım gibi gözüküyor.

* Merak ediyorum, gelecekle ilgili neler var aklında, bir gün müziksiz bir yaşam düşlüyor musun?

- Şarkılarım benim kendimi en iyi ifade etme şeklim. Hayat beni bu şekilde besledikçe, beste yapmaya, söz yazmaya ve şarkılarımı söylemeye devam edeceğim. Bunun yerini doldurabilecek başka hiçbir şey yok benim için. Yaratıyor olmak ve üretmek benim için en büyük tatmin.

* Hayatta en çok korktuğun şey nedir?

- “Ben oldum” rehavetine kapılmak.

* Hakkında yazılan yazıları ve eleştirileri okuduğunda içinden neler geçiriyorsun?

- Bazen hakkımda çıkan haksız haberler beni inanılmaz şaşırtıyor. Her ne kadar profesyonel bir ekiple çalışsam da, olumsuz haberlerin önünü kesemeyebiliyoruz. Bu durumda da sessiz kalmayı tercih ediyorum.

AYRILIK BİR ŞEY İFADE ETMİYOR

* Aşka gelene kadar taraflar taktik savaşına girer genellikle. Aşık olunca sen ne gibi taktikler uygularsın?

- Taktik demek doğru olur mu bilmiyorum ama ufak tefek numaralarım var benim de. Bazen kızdığımda telefona, mesaja yanıt vermemek, ulaşılmaz olmak gibi şeyler yapıyorum ben de tabii.
 
* Peki ya ayrılık? Bu kelime sana ne ifade ediyor?

- Bir ilişkide en bir şey ifade etmeyen süreç bana göre ayrılık. Çünkü benim için bütün duyguların bittiği an anlamına geliyor.

EZBER BOZACAK 

* Aşkı en güzel şekilde tanımlayan kadınlardansın. Bu sefer aşkı şarkılarında nasıl tanımladın?

- Aşkın her halini seviyorum. şarkıların ruhunu bu duygular veriyor ve yine şarkılarımda hepsini göreceksiniz ama bu seferki aşk ezberimizi bozmaya geliyor.

* Aşkın kurbanı kimdir sence?  

- Aşk; inandığın bütün kuralları yerle bir etme gücü olan karmaşık bir duygudur. Aşkın kurbanı hiç aşık olmayanlardır bence...        

Kaynak:

Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Yılbaşı tatilinizi geçirebileceğiniz en iyi 10 yer
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Dünyanın en büyük yüzen gecekondu mahallesi
GezginGezgin
Aralık ayında gidilecek en güzel 5 yer
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Hem yakın hem de ucuz: Atina
YılbaşıYılbaşı
Avrupa’nın en etkileyici Noel pazarları
GezginGezgin
Berlin’de sıra dışı 5 adres