İZMİR HABERLERİ

Aşkın: İzmir'de gece sokağa çıkan korkmayacak

DHA
08.03.2018 - 11:37Son Güncelleme :

İZMİR Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, İzmir'i gece kimsenin sokağa çıkmaya korkmadığı bir kent haline getirmeye çalıştıklarını belirterek "Bir kişi 'imdat' diye 155'i aradığında en geç 4 saniyede telefona çıkacağız, 4 dakikada çağrı yapılan yere gideceğiz" dedi.

DHA

 

Liyakat Derneği'nin, "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" etkinlikleri kapsamında bir otelde düzenlediği "Şehir ve Kadın" konulu söyleşiye katılan

İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, kadın ve erkeğin toplumun iki eşit parçası olduğunu ifade etti. Ülkelerin gelişmesinde kadınların çalışma hayatında yer almalarının önemine işaret eden Aşkın, kadını çalışmayan bir toplumun gelişmesinin zor olduğunu söyledi. İzmir Emniyet Müdürlüğü bünyesinde kadınlara önemli görevler verdiklerine dikkati çeken Aşkın, "Türkiye'nin ilk kadın asayiş müdürü olan Seda Okur'u görevlendirdik. Biz bu atamayı yaptığımızda kadın olduğu için şaşıranlar oldu. Bu görevlendirmeyi müdürümüzün kadın veya erkek olduğuna bakmadan liyakata ve polislik tecrübesine bakarak yaptık. Yunus timlerimizde, motosikletli diğer ekiplerimizde, yaya devriyelerimizde ve trafik ekiplerimizde çok sayıda kadın polisimiz görev yapıyor. Çocuk Şube Müdürümüz, Balçova ve Foça ilçe emniyet müdürlerimiz de kadın" dedi. Erkeklerin çalışma ve sosyal hayatta kadınlara destek vermesi gerektiğine işaret eden Aşkın, evi ve çocuklarıyla da ayrıca uğraşan kadınların işinin erkeklere göre daha zor olduğuna dikkati çekti.

İzmir'in güvenli bir kent olması için kadın polis müdürleri ve polis memurlarının da büyük katkısıyla çalıştıklarını aktaran Aşkın, şöyle devam etti:

"Vahşi insanlar kaslarının gücünü kullanarak kadına şiddet uyguluyor. Kadına yönelik fiziki ve cinsel saldırılar da teşkilatımızın üzerine gittiği önemli konular arasında yer alıyor.  Son 6 aydır '155 Polis İmdat'ı arayanlar ilk çaldığında açıldığını görüyor. İzmir'i gece kimsenin sokağa çıkmaya korkmadığı bir kent haline getirmek için çalışıyoruz. Bir kişi 'imdat' diye 155'i aradığında en geç 4 saniyede telefona çıkacağız, 4 dakikada çağrı yapılan yere gideceğiz."

İzmir'de 510 bin kadın sürücü olduğunu belirten Aşkın, ölümlü kazaların hiçbirisinde kadın sürücülerin olmadığını, yaralanma olaylarında da kadınların yüzde 5'in altında olduğunu sözlerine ekledi.

 

 

Etiketler: EMNIYET

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Aşkın: İzmir'de gece sokağa çıkan korkmayacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Mart 2018 tarihinde saat 11 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Aşkın: İzmir'de gece sokağa çıkan korkmayacak haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

17 Nisan 2018, Salı
 • İmsak
  04:59
 • Guneş
  06:26
 • Öğle
  13:17
 • İkindi
  16:58
 • Akşam
  19:56
 • Yatsı
  21:18
Sayfa Başı