ADIYAMAN HABERLERİ

ASKİM ekiplerinin çalışmaları devam ediyor

DHA
30.03.2016 - 16:11Son Güncelleme :
DHA

Mahir ALAN/ADIYAMAN, (DHA)- ADIYAMAN Belediyesi ASKİM Müdürlüğü, şehrin 30 yıllık altyapı sorununu ortadan kaldırmak için çalışmamalarını aralıksız sürdürüyor.

2015 yılının yaz mevsiminde yoğun bir çalışma temposu ortaya koyarak Adıyaman’da 30 yıldır yenilenmeyen altyapıda çalışma yapan Adıyaman Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü (ASKİM) ekipleri, yoğun çalışmalarını sürdürüyor.

Kış mevsimi boyunca şehrin her noktasında içme suyu ve kanalizasyon hatlarını teknolojiye uygun cihazlarla Coğrafi Bilgi Sistemlerine entegre olacak şekle getirmek için çalıştıklarını ve bunun gibi birçok çalışmayı tamamladıklarını dile getiren ve 2016 yılı yaz mevsiminde ciddi projeleri hayata geçireceklerini de sözlerine ekleyen ve bu projeler hakkında bilgi veren yetkililer, hedeflerinin birkaç yıl içerisinde Adıyaman’ın alt yapı sorununu ortadan kaldırmak olduğunu söylediler.

Yetkililer, kış mevsiminde araç ve ekipmanlarla sürdürdükleri çalışmalarla ilgili olarak şunları dile getirdi:

"ASKİM olarak, radar tarama yöntemiyle şehrimizdeki içme suyu hattını projelendirmeye başladık. Bu projenin hayata geçmesi ile birlikte, içme suyu ve kanalizasyon hatlarının tamamı son teknolojik cihazlarla Coğrafi Bilgi Sistemlerine entegre olacak şekilde hazırlanacak. Projelendirme sonrasında özellikle içme suyunda kayıp vanalar aktif hale gelecek ve kentimizin altyapısıyla ilgili sorunlara daha hızlı bir şekilde müdahale edilecek. Ayrıca altyapı ile ilgili gelen şikayetlere müdahale eden ekiplerimiz de bu projenin hayata geçirilmesinden sonra zaman ve mekan kaybı yaşamadan şebeke hatlarını çok daha kısa ve kolay bir şekilde bulabilecekler.”

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adıyaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adıyaman ilinden ASKİM ekiplerinin çalışmaları devam ediyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2016 tarihinde saat 16 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ASKİM ekiplerinin çalışmaları devam ediyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı