İZMİR HABERLERİ

Askıda ekmek yoksulun karnını doyurdu

DHA
26.03.2016 - 09:44Son Güncelleme :
DHA

Mustafa OĞUZ/İZMİR, (DHA)- İZMİR'in Basmane semtinde, hayırseverlerin askıda ekmek kampanyasına bağışladığı 16 bin 650 ekmek, bölgede yaşayan yoksulların yüzünü güldürdü.
Yaklaşık 1.5 ay önce askıda ekmek kampanyası başlatan tarihi Basmane Fırını işletmecisi Yusuf Demir, hayırseverlerin yardımıyla, yüzlerce muhtaç insanın karnını doyurduğunu söyledi. Askıdaki ekmekleri almaya sadece bu semte oturan ihtiyaç sahiplerinin değil semtte yoğun olan Suriyeli sığınmacıların da geldiğini belirten Demir, şöyle dedi:
"Bağışlanan ekmek sayısı toplamda 16 bin 650'ye ulaştı ve hepsi tüketildi. Askıda ekmek kalmayınca biz kendimiz de ücretsiz ekmek veriyoruz. Sadece kuru ekmekle karınını doyuran insanları eli boş çevirmek hiçbir vicdana sığmaz. Mülteci akını devam ettikçe, semtimizdeki yoksulluk ve ihitiyaç sahiplerinin sayısı da artıyor. Destek verilmezse açlık tehlikesi ile karşı karşıya kalmaları işten bile değil."

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Askıda ekmek yoksulun karnını doyurdu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Mart 2016 tarihinde saat 09 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Askıda ekmek yoksulun karnını doyurdu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı