"Yalçın Bayer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Yalçın Bayer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Yalçın Bayer

ASKİ Spor Salonu’nu AK Parti ‘kiralamış’

ASKİ Genel Müdür Danışmanı Çevre Mühendisi Nurullah Said Yeken “Spor Salonu mu Seçim Bürosu mu?” (21.5.2011) başlıklı yazıya şu açıklamayı yapıyor:

“Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 5.2.2004 tarihli ve 48 no’lu kararınca onaylanan ASKİ Genel Müdürlüğü İvedik Kapalı Spor Tesisi İç Yönetmeliği’nin 9. Maddesine göre tesisimiz spor faaliyetleri dışında boş kalması halinde ve spor faaliyetlerini aksatmayacak şekilde ücreti mukabilince Genel Müdürlüğümüz tarafından çeşitli amaçlar için kiralanabilmektedir. Bunların arasında siyasi partiler de bulunmaktadır.
İlgili yönetmelik maddesi gereğince spor salonumuz ücreti mukabilinde 16.5.2011 tarihinde AK Parti Yenimahalle İlçe Başkanlığı’na kiralanmıştır. Kiralanan salon seçim bürosu olarak kullanıldığından kira süresince bayrak ve flamalar da asılmaktadır. Bir kamu kurumu olan Genel Müdürlüğümüzün kanunlara aykırı işlemler yapması kesinlikle söz konusu değildir.”

Hizmet anlayışı bu mu

DÜN Turan Güneş Bulvarı’ndaki Çetinkaya Mağazası’na eşimle birlikte  birşeyler almaya gitmiştik. Giriş katında ben bir kaşmir palto beğendim. Yaz gelirken kışlık giyimi daha uygun bir fiyata almanın iyi olacağını
düşündük. Etiket fiyatı 89,90 TL yazıyordu. Eşim de beğendi ve almaya karar verdik. Kasaya gittiğimizde fiyatının 99,90 TL olduğunu öğrenince ben “olur mu öyle şey kocaman puntolarla 89,90 TL olduğunu yazmışsınız, 99,90 TL’lik palto yazan bir bölümde yok ki hadi karışmış diyelim” dediğimde yetkili bayan “Beyefendi bu büyük beden olduğu için fiyatı 99,90 TL dır biz her beden için ayrı bir fiyat etiketi mi yazalım” dedi. Bende “Ayrı etiket yazmanıza gerek yok ama 89,90’nın yanına birde 99,90 yazmış olsanız bu paltoların fiyatları 89,90 ile 99,90 lira arasında değiştiğini anlardık” demem üzerine “bize işimizi mi öğretiyorsun, alacaksan 99,90 lira almayacaksan bizi meşgul etme” dedi. Ben; bir yanlışlık olmuş kusura bakmayın tabi ki yazarız falan demesini beklerken yetkilinin yaptığı bu saygısızca çıkış üzerine “10 lirasında değilim ama siz milleti kandıracağınızı mı sanıyorsunuz sizi yetkili yerlere şikayet edeceğim” dedim.
Bunun üzerine aynı yetkili “Git bildiğin yere şikayet et” dedi.
Düşünebiliyor musunuz, koskoca bir şirketin giyimden sorumlu yada yetkili bir personeli beni adeta kovmaktan beter etti ve moralimi
bozdu. Tabi ki biz o paltoyu almadık ama moral bozukluğu içinde evimize döndük. 

Osman ZEYREK

Biraz nezaket...

19 MAYIS günü 15.30’daki Akdere Mutlu Mahallesi durağından hareket edip Batıkent istikametine gitmekte olan 297 numaralı ve 06 YY 602 plakalı halk otobüsü, bekleme anında, otobüs içerisinden pet şişe ve bardakları fütursuzca dışarı fırlattı. Bu davranışlarının hoş olmadığını çevreyi kirlettiğini söylememle birlikte şoförün saygısız davranışıyla karşılaştım. Etrafına saygısı olmayan ve tıka basa insan taşımayı kendine iş edinen şahıs, “attımsa attım süpürsünler işleri ne, elime yine geçtiğinde yine atacam, atarım da sizlerin inadına”   demekle kalmadı birde; ‘benim başka işim yok muymuş onu uyarıyor muşum diye öfkelendi’. Ben ise kendisinin toplu taşım aracı içindeki insanlara ve çevreye örnek olmasını ve bu davranışla kötü örnek olduğunu söylememle birlikte “git başımdan benim derdim bana yeter” diyen şoför beye canımızı nasıl emanet edeceğiz bilmiyorum? Keza başka bir eleştiri yapsak hiddetlenip dövmeye mi kalkacak merak ediyorum.  
G. E.

X