Gündem Haberleri

  Aşkı için 3 mil yüzdü

  Yaşar ANTER/BODRUM (Muğla), (DHA)
  10.11.2009 - 16:06 | Son Güncelleme:

  Muğla'nın Bodrum İlçesi'ne bağlı Akyarlar Köyü sahilinde yarı baygın halda bulunan ve adının Emine Zivanagi, yaşının 42 olduğunu söyleyen kadın, Yunanistan'ın İstanköy (Kos) Adası'ndan yüzerek geldiğini ileri sürdü.

  İŞTE AŞKI İÇİN YÜZEN O KADIN            

  Kadının aradaki 3 millik mesafeyi yüzmesini olanaklı bulmayan yetkililer, olayı araştırıyor.      

  Akyarlar Köyü yakınlarındaki Fener Burnu Plajı sahilinde, dün 23.30 sıralarında, vatandaşlar, yarı baygın haldeki bir kadını fark etti. İhbar üzerine olay yerine gelen jandarma ekibi, kadını Turgutreis Sağlık Ocağı'na götürdü. Yapılan müdahale sonucu kendine gelen kadın, Türkçe olarak adının Emine Zivanagi olduğunu söyledi. Evli ve 2 çocuğu bulunduğunu, yaşının 42 olduğunu belirten Emine Zivanagi'nin üzerinden pasaport veya herhangi bir kimlik belgesi çıkmadı.        

  Adliye çıkışında gazetecilere açıklama yapan Zıvanagı, İstanköy'den Bodrum'a, aşık olduğu O.K isimli kişi için yüzdüğünü iddia ederek, “Bodrum'da yaşayan O.K için geldim, ancak kendisini göremedim. Hayat artık bomboş” dedi.

  Akyarlar Köyü'nde verdiği adreslerde akrabalarına rastlanmayan, Türkçe konuşan Zivanagi'nin, ‘Pasaport Kanunu'na muhalefet’ten Adliye'ye sevk edileceği belirtildi.

  Yetkiler, kadının Kos ve Bodrum'un Akyarlar Köyü arasındaki 3 millik mesafeyi yüzmesinin imkansız olduğunu, gece adadan bir tekneyle Akyarlar açığına kadar getirilip bırakıldığı ihtimali üzerinde duruyor.

  SINIRDIŞI EDİLECEK

  Yunanistan vatandaşı olduğu belirlenen ve çıkarıldığı mahkemece sınır dışı edilmesine karar verilen Emine Zivanagi, Adliye'den çıkarılırken ilginç sözler söyledi. Akyarlar Jandarma Karakolu'ndaki askerler tarafından verilen terlik, pantolon, kazak ve ceketi giyen Zivanagi, bozuk Türkçe'siyle, “Ben Orhan'ımı istiyordum. Kos'a gelmişti. 3 yıl önce de Bodrum'a döndü. Ondan bir daha haber alamadım. Onun için geldim. O ise ölmüş” dedi. Zaman zaman “Orhan” diye bağıran Zivanagi, jandarma tarafından Yunanistan'a iade edilmesi için Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne teslim edildi.   Aşkı için 3 mil yüzdü

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı