AYDIN HABERLERİ

ASKİ, Didim’de Çalışmalarını Tamamladı

IHA
14.07.2015 - 15:28Son Güncelleme :

ASKİ DİDİM'DE ÇALIŞMALARINI TAMAMLADI

IHA

Aydın Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü güzide ilçelerimizden Didim için yürüttüğü dev alt yapı projelerini birer birer hayata geçirmeye devam ediyor.
Geçtiğimiz Ocak ayında başlattığı Didim seli engelleme çalışmaları kapsamında sürdürülen İnönü ve Adnan Menderes Bulvarı, Avcılar çukuru Oteller Bölgesi, Limanyolu üzeri, Hastane ve Sanayi bölgesi ile Altınkum’da yağmursuyu ve kanalizasyon yenileme ve yapım çalışmalarını tamamlandı. Son adım olarak Cumhuriyet Caddesi üzerinde yürütülen çalışmalarında tamamlanmasıyla ilçe için su baskınları geçmişte kalacak.
CUMHURİYET CADDESİ TAMAMLANIYOR
Cumhuriyet Caddesi’nde sürdürülen tek güzergâh iki hat çalışması kapsamında yapılan 815 metre kanalizasyon ve 815 metre yağmur suyu hattı çalışması ile toplamda 1630 metre uzunluğunda boru döşeyen ASKİ Genel Müdürlüğü ekipleri çalışmalarda sona geldi. Çalışmaların tamamlanmasıyla en işlek caddelerden olan Cumhuriyet Caddesinde her yağmurda yaşlanan su birikintisi ve taşkının önlenmesi hedefleniyor.
ALTINKUM VE AVCILAR ÇUKURU ÇALIŞMALARINDA SON DURUM
ASKİ Genel Müdürlüğü ekipleri bir yandan çalışmaları sürdürürken diğer yandan bölgenin hassasiyetlerine uyum sağlamaya çalışıyor. Turistik bölge olması nedeni ve yasal prosedürler gereği çalışmalarını kısıtlı olarak sürdüren ve kimi yerlerde durdurmak zorunda kalması sebebiyle birçok proje turizm sezonunun bitişiyle başlayacak. Altınkum ve Avcılar çukurunda son olarak yapılan 475 metre kanalizasyon hattı çalışması ile faaliyetler noktalanmıştı. Bu iki mevkii için toplamda 1600 metrelik yağmur suyu hattı ihalesi yapıldı ancak turizm sezonu sebebiyle çalışmalar sezon sonrasında kaldı.
İÇME SUYU EN HASSAS KONU
İçme suyu konusunda Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun talimatıyla çalışmalar yoğun şekilde sürüyor. Yaz aylarında etkisini iyice hissettiren içme suyu sorunları için yeni kuyular açılmaya devam ediyor. Depolar temizlenip hatlar genişletiliyor. Su debisi gün geçtikçe canlandırılarak ihtiyaçlar karşılanıyor. 3’ü Didim ve 3 tane de güzide beldesi Akbük’te olmak üzere toplamda 6 kuyu çalışmalar çerçevesinde yeniden canlandırıldı. Öte yandan 4 kuyu daha açılacak olan ilçede içme suyu sorunu uzunca bir zaman rafa kalkacak. İçme suyu depolarında da çalışmalarını tamamlayan ekipler bakımı yapılmamış tek kuyu bırakmadı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden ASKİ, Didim’de Çalışmalarını Tamamladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Temmuz 2015 tarihinde saat 15 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ASKİ, Didim’de Çalışmalarını Tamamladı haberi güncellenecektir.

AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:25
 • Guneş
  08:09
 • Öğle
  13:14
 • İkindi
  15:43
 • Akşam
  17:58
 • Yatsı
  19:30
Sayfa Başı