ANKARA HABERLERİ

ASKİ’den İnşaat Atıkları Uyarısı

IHA
20.10.2015 - 10:58Son Güncelleme :

YEREL HABERLER ANKARA

IHA

Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürü İrfan Kaya, sokaklara bırakılan inşaat ve hafriyat atıklarının yağışlı günlerde mazgalları tıkadığını belirterek vatandaşlara, "Sokaklara inşaat hafriyatı bırakmayın” uyarısında bulundu.
Genel Müdür Kaya, yağışlı döneme girilmesi nedeniyle kanalizasyon sistemlerinde herhangi bir tıkanıklık yaşanmaması için ASKİ olarak her türlü tedbiri aldıklarını söyledi. Ancak yağmur suyu hatlarının ve ızgaralarının tıkanmaması için vatandaşlara da görev düştüğünü bildiren Kaya, mazgalların yakınına çöp ve diğer malzemelerin bırakılmasının, yağışlarla birlikte tekrar tıkanmasına yol açacağını belirterek şunları söyledi:
“Ankara’da gelişigüzel, çevreye atılan plastik ve naylon ürünler ile tahta ve bez parçaları gibi atıklar yağmursuyu hatlarını engelleyerek su baskınlarına neden oluyor ve büyük tehdit oluşturuyor. Kanal açmada kullanılan özel vakumlu araçlarımız sayesinde toprağa basınçlı hava vererek, toprağı gevşeterek kanalizasyon sisteminde tıkanıklıklara anında müdahale ediyoruz. Fakat bilindiği gibi özellikle yağışlı havalarda kum, çakıl, çöp gibi malzemeler, zaman içinde rögar ve mazgalları tıkayarak cadde ve sokaklarda su birikintisi oluşmasına ve kanalizasyon şebekesinin verimli çalışmasına engel oluyor. İnşaatların hafriyatlarından çıkanlar sokağa bırakılıyor, yağmur yağdığında da bunlar mazgalları tıkıyor. Sular geri akıyor. Son yağmurda Türközü Mahallesi’ndeki mazgallardan 20 kamyon moloz çıkardık. Bu konuda vatandaşlarımızı duyarlı olmaları konusunda uyarıyoruz.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden ASKİ’den İnşaat Atıkları Uyarısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ekim 2015 tarihinde saat 10 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ASKİ’den İnşaat Atıkları Uyarısı haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

18 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:11
 • Guneş
  07:58
 • Öğle
  12:56
 • İkindi
  15:19
 • Akşam
  17:33
 • Yatsı
  19:09
Sayfa Başı