"Yalçın Bayer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Yalçın Bayer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Yalçın Bayer

ASKİ: Ayrımcılık yapmayız

ASKİ Genel Müdürlüğü “Yaşamkent’in Su Sorunu Ne Olacak?” (17.11.2009) imzalı Nuriye Toraman’ın yazısına, ASKİ Genel Müdürlüğü danışmanı, Çevre Mühendisi Nurullah Said Yeken bir açıklama gönderdi.

“Kurumumuz mücavir alan sınırlarının 100 km’ye çıkmasıyla beraber Ankara’nın dört bir tarafında yoğun bir çalışma başlatmış ve içme suyu şebekesi olmayan yerleri suya kavuşturmuştur. Sadece bu yılın ilk 10 ayında 160 km. içme suyu şebekesi döşenmiştir. Birçok köye arıtma tesisi ve şebeke inşa edilerek yıllar boyunca hasret kaldıkları temiz su kısa sürede musluklarına kadar getirilmiştir. Kurumumuzun bu özverili çalışmalarına rağmen habere konu olan asılsız iddialar büyük rahatsızlık uyandırmıştır. Mesai mefhumu olmadan 24 saat kesintisiz kamu hizmeti gören bir kurumun ayrımcılık yapması, bilerek hizmet vermemesi veya insanların siyasi görüşlerine göre hizmet götürmesi gibi gerçeği yansıtmayan ağır suçlamalar kesinlikle kabul edilemez.
Çayyolu Yaşamkent Mahallesi yeni bir yerleşim yeridir. Şehir içerisinde imar yolları olan ve ana iletim hatlarından besleyebildiğimiz yerlere hızlı bir şekilde şebeke kurulabilmektedir. Ancak Yaşamkent’in yeni bir yerleşim yeri olmasından ötürü imar yolları henüz tamamlanmamış, depo, pompa ve iletim hattı ise bulunmamaktaydı. Genel Müdürlüğümüz bu mahalleye öncelikli olarak 2500 metreküplük iki su deposu ve 3 üniteli bir pompa istasyonu yapmıştır. Bu inşaatlar yeni tamamlanmıştır. İmar yolları açık olan SW4 ve SW5 zonlarındaki yerlerin şebekeleri tamamlanmıştır. Eksik olan iletim hattı ve dağıtım şebekesinin ise projesi tamamlanmış ve imar yollarının açılmasını müteakip inşaatlarına kısa süre içinde başlanacaktır. 2010 yılının ortalarında bu mahallenin tüm içme suyu çalışmaları tamamlanmış olacaktır.
Abonelerimizden önyargılı duyumlara ve söylemlere itibar etmemelerini, kurumlardan yapılan resmi açıklamaları dikkate almalarını ve güvenmelerini rica ederiz.”

Ahmet Gökçek’in yok

(Not: Bu arada Ankara Büyükşehir Belediyesi Basın Müşavirliğinden verilen bilgide şu not iletildi:
“Okurunuzun ‘... tankerlerle kuyu suyu getiren şirketler Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Gökçek’in oğluna aitmiş. Belki de ortak, belki de babasının Güneydoğu’dan hemşehrisi!) ifadesi doğru değildir. Melih Gökçek’in oğlunun (Ankaragücü Başkanı Ahmet Gökçek) böyle bir işi ve ortaklığı yoktur. Ahmet Gökçek’in sadece bir oto yıkama işyeri vardır.”

Trafik cezalarımızı galericiler ödesin

EMEK’teki Oto Galerileri yüzünden 5 dakika park ettiğimiz yerde 61 lira ceza yiyoruz.
4 ve 8. Caddelere normal vatandaş arabasıyla giremez oldu artık.
Bu husustaki ısrarlı yazılarınızın devam ederek kamuoyu oluşturacağınıza ve bu sorunun giderileceğine olan inancımız devam etmektedir.
Ender AKAT

İzleyiniz

“ELEKTROMANYETİK Alanların İnsan Sağlığı Üzerindeki Etkileri” konulu seminer bugün 19.30’da Bilim Özel Okulları’nda. (Çiğdem Mahallesi, 1551. Cad.)
Konuşmacı; Prof. Dr. Nesrin Seyhan.
X